Ip2CountryResolver

Ip2CountryResolver

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 169
  • DOSYA BOYUTU 0.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici NSASoft

Elinizdeki IP adreslerinin hangi ülkelerden olduğunu tespit etmek için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz basit bir araç.

Ip2CountryResolver programı, elinizde bulunan IP adreslerinin hangi ülkelere ait olduğunu en kolay yoldan bulabileceğiniz ücretsiz ve hızlı araçlardan bir tanesi. Web servisleri de benzer konularda hizmetler sunuyorlar ancak genellikle yanlış sonuç verebildikleri için bir program vasıtasıyla IP sorgulaması yapmak çok daha güvenilir bir seçenek. Aynı zamanda, özellikle web sayfası yöneticileri ya da ağ yöneticileri de ziyaretçilerinin, kullanıcılarının hangi ülkelerden olduklarını incelemeleri için iyi bir fırsat sunuyor.

Kullanıcılar için çok kolay bir arayüz sunan program, aynı zamanda ülke adlarının yanında resmi ülke kodlarını da gösterebiliyor. Hem ücretsiz olması hem de sistem kaynaklarını pek tüketmemesi sayesinde hızlı hızlı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak maalesef toplu halde IP ülke sorgulaması yapmak mümkün değil ve çok sayıda sorgulama yapmak biraz yorucu olabilir.

Sosyal ağlardaki hesaplarınıza izinsiz giriş yapıldığında bu ağlar size giriş yapanın IP bilgilerini sağlayabiliyorlar. Dolayısıyla bu bilgileri kullanarak hesabınıza kimin giriş yapmaya çalıştığını da kolayca tespit edebilirsiniz.