Java SE

Java SE

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,590
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Oracle

Masaüstü ve sunucularda Java uygulamaları geliştirin.

Oracle Java SE (Java Platform, Standard Edition), masaüstü ve sunucu ortamları için Java uygulamaları geliştirme ve dağıtma izni verir. Günümüzün uygulamalarında olması gereken zengin kullanıcı arayüzü, performans, çok yönlülük, taşınabilirlik ve güvenliği sunması açısından Java tercih edilmektedir.

Oracle’ın Windows, Linux, macOS platformları için indirilebilir yazılım geliştirme paketi Java SE (Standard Edition), Java teknolojisi tabanlı uygulama ve küçük uygulamalar dediğimiz applet yazan yazılım geliştiriciler için uygundur. Ücretsiz olarak indirilebilen Java Platform, Standard Edition kısa adıyla Java SE’nin son sürümü Java SE 9 ile birlikte Java Platformu’nun modüle edilebilmesi, daha iyi performans, yeni standartlar için destek gibi en çok beklenen özellikler eklenmiş ve birçok iyileştirilme yapılmıştır.

Tüm platformlar için güvenli, taşınabilir, yüksek performanslı uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek en iyi geliştirici paketi olduğunu düşündüğümüz Java SE – Java Platform, Standard Edition’ı kullanmak için üç Java paketine ihtiyaç vardır. Yazılım geliştiricilere, Java uygulamaları geliştirmek, hata ayıklamak, takibini yapmak için JDK (Java SE Development Kit) yüklemeleri; Sunucuda uygulama çalıştıran yöneticilere Java uygulamalarının dağıtımını yapabilmeleri için Server JRE (Server Java Runtime Environment) yüklemeleri; son kullanıcılara da Java uygulamalarını sistemlerinde çalıştırabilmeleri için JRE (Java Runtime Environment) yüklemeleri önerilmektedir.