Jewels

Jewels

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 149
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MHGames / Mika Halttunen

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz üçlü eşleştirme oyunudur.

Üçlü eşleştirme oyunlarının atası sayılabilecek Bejeweled'i bilmeyen yoktur sanırım. Herkeste bağımlılık yapan üçlü eşleştirme oyunları artık mobil cihazlarımızda da oynanabiliyor. Bejeweled'in Android cihazlar için geliştirilmiş versiyonu olan Jewel de bunlardan bir tanesi. Nerede olursanız olun üçlü eşleştirme oyununun zevkini çıkarabilirsiniz.

Herkesin bildiğini tahmin ediyorum ama yine de açıklayayım. Bu oyunda amacınız taşları birbirleriyle yer değiştirerek aynı renktekileri bir araya getirmek. Fakat sadece yanyana olanları değiştirebiliyorsunuz yani göründüğü kadar kolay değil. Üç ya da üçten fazla aynı renkteki bir araya geldiğinde patlıyor ve yukarıdan yenileri düşüyor kombo (kombinasyon) yaptığınızda ise daha fazla puan kazanıyorsunuz.

Oyunda 3 farklı mod var. Normal modda belli bir puana ulaşmaya çalışıyorsunuz. Zamanlı modda belli bir zamanda taşlardan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Ve Sonsuz modda istediğiniz kadar oynayabiliyorsunuz, yani hiç bir sınır yok.

Oyunun grafikleri de gayet başarılı. Tek sınırlama, küçük ekranda taşların yerini değiştirmek biraz zor olabiliyor. Fakat onun dışında Bejeweled için gayet güzel bir alternatif ve indirip denemenizi tavsiye ederim.