JPEGmini

JPEGmini

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 837
  • DOSYA BOYUTU 0.27 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ICVT Ltd.

JPEGmini programı sayesinde fotoğraflarınızın sabit diskte kapladıkları alanı kolayca azaltabilir ve onları optimize edebilirsiniz.

JPEGmini programı, Windows kullanıcılarının bilgisayarlarında yer alan resim ve fotoğraf dosyalarının boyutlarının azaltılmasını sağlayabilen uygulamalar arasında yer alıyor ve göze hoş gelen arayüzüyle birlikte oldukça etkili olabildiğini söyleyebilirim. Özellikle çok yüksek kalitede çekilen fotoğrafların büyük arşivler haline gelmeleri halinde diskte kapladıkları alanın fazla artması, kullanıcıların bu soruna bir çözüm bulmasını gerektiriyor.

Programın en dikkat çeken yanı, fotoğrafların diskte kapladıkları alanı azaltırken, kaliteden herhangi bir ödün vermemesi. Bu sayede hatıralarınızı ve güzel anlarınızı olabildiğince iyi bir şekilde saklayabiliyor, saklama işlemi sırasında disk tüketiminizi düşürebiliyorsunuz. Sıkıştırma işleminin faydasını sadece kendi sabit diskinizde değil, bulut depolama sistemlerinde yer alan sanal disklerinizde de görebileceğinizi düşünüyorum.

JPEGmini'nin arayüzünün hemen üst kısmında yer alan sayaç ise programı kullanmaya başlamanızın ardından toplamda ne kadarlık bir alandan kazanç sağladığınızı gösteriyor. Böylece net bir şekilde ne kadarlık dosya küçültme işleminin gerçekleştiğini görmeniz mümkün hale geliyor.

Dosya boyutu optimizasyonunun yanında direkt olarak fotoğraf ve resimlerin genişlik ve yüksekliklerini de düzenleyebilen program, bu sayede optimizasyona ek olarak çok daha fazla dosya boyutu küçültmesi gerçekleştirmenize de olanak tanıyor. Her ne kadar ücretsiz bir program olmasa da deneme süreci boyunca işinizi görüp görmediğine karar verebilir, ikna olursanız programı satın alabilir ve sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.