Kaskopilot

Kaskopilot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 321
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Groupama Sigorta

Kaskopilot, siz araba kullanırken sürüşünüzü takip ederek değerlendirme sonucunda size puan veren ücretsiz bir Android sürüş takip uygulaması.

Kaskopilot, Groupama Sigorta ile arabalarına kasko yapan kişilerin kullanabileceği ve kullandıkça aktif kaskoları üzerinde indirim kazanabileceği bir sürüş takibi uygulaması.

Android telefonlarınızdaki GPS yardımıyla sürüşünüzü takip eden uygulama, gittiğiniz mesafe, ortalama hızınız ve seyahat haritanız gibi bilgileri görüntülemenizi sağlamanın dışında aynı zamanda sürüşünüze göre size 5 üzerinden bir puan veriyor.

Daha doğru şekilde araba kullanmaya teşvik eden uygulama sayesinde zamanla araba kullanımınızı değiştirebiliyorsunuz çünkü herkesin mükemmel bir şoför olduğunuz Türkiye'de 5 puan alamadığınızda ya siniriniz bozuluyor ya da uygulamayı kötülemeye başlıyorsunuz :)

Oldukça güzel çalışan ve sürüşlerinizi takip ederek analiz sonucunda puan veren uygulama yaptığınız ani hızlanma ve frenlerden puan kırabiliyor. Fakat uygulamadan yüksek puan almak için gerçekten hızlanmanız ya da ani fren yapmanız gereken durumlarda bunu yapmaktan kaçınmayın. Fakat gereksiz olduğunu düşünüyorsanız 2 - 3 saniye kazanmak için hızlanmanıza ve sonrasında ani fren yapmanız hiç gerek yok.

Yazının başında söylediğim indirimler ile Groupama müşterisi olan şoförlere uygulama kullanımını teşvik amacıyla verilen indirimler de şüphesiz Android kullanıcılarının en seveceği özellik diyebilirim. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip yükledikten sonra ilk göreviniz ile kullanmaya başlıyorsunuz. İlk göreviniz ise 400 KM'lik mesafeyi uygulamayı kullanırken katetmek. Bu mesafe tamamlandığında koşulsuz olarak aktif kasko poliçeniz üzerinden yüzde 10'lukj bir indirim sağlayarak ermiş olduğunuz parayı geri alıyorsunuz. İlk görev tamamlandıktan sonra ikinci görev başlıyor. Bu görevde ise 90 gün içerisinde uygulamayı kullanarak 45 seyahat tamamlamanız gerekiyor. Kilometre sınırı olmayan ikinci görevi başarı ile tamamlayabilirseniz, sürüşlerden aldığınız puanlara göre yüzde 15'e varan indirim daha kazanıyorsunuz. İlk 2 görev ile birlikte yüzde 25'e varan indirim kazanma fırsatının kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum.

İlk 2 görevden sonra ise 3. göreviniz ise sınırsız süreli olarak uygulamayı kullanmaya devam ederek bir sonraki kasko poliçeniz üzerinde sürüş puanlarınıza göre indirim yakalama fırsatı. Yani ilk 2 görev tamamlandıktan sonra uygulamayı yapacağınız yolculuklarda kullanmaya devam ederseniz, sürüşlerden aldığınız puanlara göre bir sonraki kaskonuzda makul oranlarda indirim kazanabiliyorsunuz.

Özellikle hızlı ve öfkeli sürücülerin biraz daha sakin araç kullanmasını sağlayan uygulamayı Groupama Sigorta'dan kasko yaptıran herkes kullanabiliyor. Uygulamasının Android versiyonunu ücretsiz olarak indirip bir an önce kullanmaya başlamanızı tavsiye ederim.