Ketarin

Ketarin

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 166
  • DOSYA BOYUTU 1.48 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Canneverbe Limited

Ketarin programını kullanarak bilgisayarınızda sakladığınız program kurulumlarını her daim güncel tutabiliyorsunuz.

Ketarin programı, Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmış oldukça ilginç güncellik koruma programları arasında yer alıyor. Ancak onu diğer program güncelleme araçlarından ayıran büyük bir nokta var. Programın bu temel özelliğine giriş yapmadan önce açık kaynak kodlu olduğunu, genişletilebilir bir yapıya sahip olduğunu ve hızlı bir şekilde çalışarak pek zahmet gerektirmediğini de belirtelim.

Programın en temel özelliği, sahip olduğunuz program kurulum dosyalarının her zaman güncel kalabilmesini sağlaması. Benzer programlar genellikle bilgisayarınızda bulunan kurulu programların güncel hallerini size iletirler ancak Ketarin bunu bir kenara bırakıyor ve diskinizde sakladığınız program kurulum dosyalarını güncel tutuyor. Böylelikle yedek sürücülerinizde bulunan ve Windows kurulumlarından sonra kullanmayı düşündüğünüz programların her zaman en güncel kurulum dosyalarıyla sizleri beklediğinden emin olabiliyorsunuz.

Elbette programın bu özelliğinden faydalanmak için aktif bir internet bağlantınızın olması gerektiğini de USB sürücüler gibi yerlerde kurulum dosyalarını saklıyorsanız bu sürücüleri takılı tutmanız gerektiğini de söyleyebilirim.

Ketarin, bu işlemler esnasında program kurulumlarını internetteki yabancı indirme sitelerinden elde ediyor ve sitelerdeki kurulum değişikliklerini direkt olarak sizin depolama biriminize aktarıyor. Dolayısıyla kurulum dosyalarınızın ne kadar güncel olduğu temelde bu sitelerin ne kadar iyi çalıştığına bakıyor denilebilir.

Devamlı olarak anahtar programlarını güncel tutmak isteyenlerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede olduğuna inanıyorum.