Kingsoft Antivirus

Kingsoft Antivirus

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,776
  • DOSYA BOYUTU 13.64 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kingsoft Corporation

Kingsoft Antivirus ile bilgisayarınızı sanal tehditlere karşı koruyabilirsiniz

Eğer bilgisayarınızı sürekli güvende tutmak ve virüsleri anında tespit ederek temizlemek isterseniz Kingsoft Antivirus ihtiyacınız olan korumayı size sunacak ücretsiz bir antivirüs programıdır.

Programın en önemli özelliği bulut servisi temelli bir bulut antivirüs programı olmasıdır. Kullandığı bulut veritabanı sürekli güncel olan virüs tanımlama bilgilerini içermektedir. Program bu özelliğinin de yardımıyla düşük sistem yükü oluşturmaktadır ve oldukça hafiftir.

Program farklı virüs tarama seçenekleri sunmaktadır. Tam tarama ile sistemininzdeki bütün dosyaları ve sistem belleğini tarayabilir, hızlı tarama ile önemli yerleri tarayarak zamandan kazanabilirsiniz. Bunun yanında tercihlerinize dayanan tarama yapabilmeniz de mümkündür.

Programın USB virüs koruma özelliği sisteminizi USB bellekler yoluyla bulaşan virüslere karşı korumaktadır. Programın gerçek zamanlı koruma özelliğiyle birleşen bu modül USB belleklerinizde virüs tespit edildiğinde sizi uyarır ve anında temizlemenize imkan tanır. Bunun yanında USB virüs tarama özelliği dilediğiniz zaman USB belleğinizi virüslere karşı taramanıza imkan verir.

Programın gerçek zamanlı koruma modülü programla birlikte otomatik olarak aktifleşmektedir. Herhangi bir virüslü dosya sisteminize girdiğinde Kingsoft Antivirus otomatik olarak size bir uyarı gönderir ve bu virüsü temizlemenize imkan tanır.

Kingsoft Antivirus'ün sahip olduğu Internet Explorer Firewall özelliği kötü amaçlı yazılımların Internet Explorer tarayıcısının ayarlarını gizlice değiştirmesini engeller. Böylece Internet Explorer anasayfasının değiştirilmesini önleyebilirsiniz.