LazProcessKiller

LazProcessKiller

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 614
  • DOSYA BOYUTU 0.57 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Flakron Shkodra

LazProcessKiller ile sinir bozan işlemleri otomatik olarak sonlandırabilirsiniz

LazProcessKiller eğer kötü amaçlı yazılımlar ve uygulamalarla başınız dertteyse size otomatik işlem sonlandırma konusunda yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama sonlandırma aracıdır.

Bilgisayarımıza farklı kaynaklardan isteğimiz dışında kötü amaçlı yazılımlar yüklenebilmektedir. Kendi başlarına aktifleşen bu yazılımlar işletim sistemimizin çalışmasını aksatmakta, belirli özelliklere erişmemizi kısıtlamakta ve program kaldırma gibi işlemleri yürütemememize sebep olmaktadır. Görev yöneticisine erişimi de kapatabilen bu uygulamalar kendilerini sonlandırmamızın önüne geçerek bilgisayarımızı kilitlemektedir.

Farklı güvenlik araçlarıyla bir şekilde sonlandırabileceğimiz bu uygulamaların bir diğer kötü huyu da kendilerini yeniden başlatabilmeleridir. Sonlandırdığımız bu uygulamalar kısa bir süre sonra tekrar başlayarak yine işletim sistemimizi kilitler ve kontrol altına alırlar. Bu gibi durumlarda bize otomatik olarak görev sonlandırma konusunda yardımcı olacak özel bir programa ihtiyaç duyarız.

LazProcessKiller tam da bu işlemi yerine getiren oldukça kullanışlı bir ilk yardım aracıdır. Program belirleyeceğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak işlem sonlandırma eylemini gerçekleştirir. Dilerseniz birkaç saniye aralıklarla bu eylemi gerçekleştirebilen program kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınızı kontrol altına almasını engelleyerek bilgisayarınızı kullanabilmenize olanak sağlar.

Programa aktif işlemler listesinden ekleyeceğiniz birden fazlaişlemi aynı anda sonlandırabilmektesiniz. LazProcessKiller'ın bir diğer güzel yönü Windows ile birlikte otomatik olarak başlayacak şekilde programı yapılandırabilmenizdir. Bu sayede bilgisayarınıza sürekli bir koruma sağlayabilirsiniz.