LinguaSubtitle

LinguaSubtitle

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,078
  • DOSYA BOYUTU 3.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MolluscLab

LinguaSubtitle, film altyazılarını düzenleyerek kişisel altyazılar oluşturmanıza imkan sağlayan ücretsiz ve güzel bir program.

LinguaSubtitle, birden çok dilde altyazı oluşturmanızı sağlayan aynı zamanda kendi sözlüğünüzü kullanarak İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak kullanışlı bir program.

Java yapılı bu programın arayüzü kullanıcı dostu ve kullanışlı. Özellikle İngilizce öğrenmeye çalışanların işine çok yarayacağına emin olduğum bu uygulaa ile, film altyazılarını düzenlerken, altyazı içinde geçen kelimeleri, biliyorum, bilmiyorum, öğrendim, çevrilmiş kelime, yeni çalışılmış kelime ve isim olarak işaretleyerek programın size yardımcı olmasını sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, filmin içinde geçen ''war'' yani savaş kelimesini çalışılmış olarak işaretlerseniz, filmi izlerken bu kelime altyazı içinde sarı renkli olarak çıkacaktır. Bu sayede öğrendiklerinizi pekiştirerek hem film keyfinizi artırmış olup hem de dil öğrenme sürecinize katkıda bulunmuş olursunuz.

Bilmediğiniz kelimelerin çevirilerini yaparak altyazı içinde çeviri yapılmış halini karşınıza çıkartan program dizi ve film izleyerek İngilizcesini geliştirmek isteyenler için harika bir uygulama. Kullanmanızı tavsiye ederim.