Malwarebytes Anti-Rootkit

Malwarebytes Anti-Rootkit

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,321
  • DOSYA BOYUTU 13.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Malwarebytes

Bilgisayarlarınızdaki casus yazılımları kaldırmak için kullanabileceğiniz bir program.

Pek çok güvenlik programına imza atmış olan Malwarebytes firması şimdi de bir casus yazılım kaldırma programı geliştiriyor. Daha henüz beta aşamasında olan uygulamayı indirip deneyebiliyorsunuz.

Anti Rootkit programı, Rootkit adı verilen, bilgisayarınıza girdiğinde tespit edilmesi çok zor olan casus yazılımları önlemek için geliştirilmiş bir program. Rootkit denilen casus yazılımlar bir kere bilgisayarınıza girdikleri zaman sisteminiz üzerinde tam kontrole sahip oluyorlar. Bu yüzden de bütün bilgilerinizi ele geçirme şansları oluyor. Ayrıca bilgisayarınız üzerindeki yazılımları da değiştirebiliyorlar, böylece tespit edilmeleri de neredeyse imkansız hale geliyor.

Fakat Anti-Rootkit bunlarla adeta bir özel kuvvetler gibi savaşması için geliştirilmiş. Programı kullanmak için indirdikten sonra çalıştırmanız ve ekrandaki yönergeleri takip etmeniz gerekiyor. Program indikten sonra bilgisayarınızda tarama yapıyor ve herhangi bir tehdit olup olmadığını arıyor. Eğer bilgisayarınızda bir tehdit bulursa Cleanup düğmesine tıklayarak bunları bilgisayarınızdan kaldırabiliyorsunuz.

Eğer siz de bilgisayarınızın tam anlamıyla güvenli olduğundan emin olmak istiyorsanız, bu programı indirip deneyebilirsiniz.