MaryFi

MaryFi

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 180,155
 • DOSYA BOYUTU 2.1 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici MarySoft

MaryFi, bilgisayarın bir kablosuz bağlantı dağıtıcısı olmasını sağlayan bir internet paylaşım programıdır.

MaryFi, modem gibi bir kablosuz internet dağıtıcı cihazdan gönderilen bağlantıyı diğer kablosuz cihazlara aktarmayı sağlayan bir programdır.

Kimi zaman internet bağlantısının sağlandığı modeme erişim sadece belli cihazlara sunulabilir. Ya da internet bağlantısının sağlandığı modemin çekimi belli bir alana hakim olabileceğinden bu alanı genişletme ihtiyacı doğabilir. Bu tür durumlarda internet bağlantısı bulunan Windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayar ve MaryFi programı ile sorunu aşmak mümkün.

MaryFi kurulu bir Windows 7 bilgisayar üzerinde yapılacak birkaç düzenleme ile cihazı aynı zamanda bir kablosuz internet dağıtıcısı konumuna getirebilirsiniz. 

MaryFi programı ile bilgisayarınız üzerinden internet dağıtımı yapmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. Denetim Masası / Ağ ve İnternet / Ağ Bağlantıları (yani sonunda bağdaştırıcı ayarlarını değiştirme alanına gelerek) sekmeleri geçilerek kullanılan "kablosuz ağ bağlantısı"na sağ tıklanır ve özellikler seçilir.
 2. Paylaşım sekmesi seçilir.
 3. "Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın" ifadesi işaretlenir.
 4. "Özel ağ bağlantısı seçin" alanından "Maryfi Connection" seçilir ve ayarlar tıklanır.
 5. Çıkan küçük penceredeki "İnternet Posta Erişim Protolokü Sürüm 3 (IMAP3), İnternet Posta Erişim Protokolü Sürüm 4 (IMAP4), İnternet Posta Sunucusu (SMTP), Postane Protokolü Sürüm 3 (POP3), Güvenli Web Sunucusu (HTTPS) ve Web Sunucusu (HTTP)" alanları tıklanır, diğerleri boş bırakılır.
 6. Pencereler kapatılır.
 7. Bir süre sonra araç çubuğundaki bağlantı alanından durumu görüntüleyebilirsiniz.
 8. Dilerseniz Maryfi üzerinden sunduğunuz bağlantıyı şifreleyebilirsiniz.