MD5 Free File Hasher

MD5 Free File Hasher

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,078
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DVDAVITools

Bilgisayarınızdaki dosyaları MD5 formatındaki hash kodları ile kontrol etmek istiyorsanız bu ücretsiz uygulamayı deneyebilirsiniz.

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

Elinizde bulunan dosyaların hash kodlarını eşleştirmek, özellikle internetten indirdiyseniz ve dosyaların kesinlikle tam indiğini kontrol etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler arasında yer alıyor. Zira dosyalarda gerçekleşebilecek en küçük bir değişiklik direkt olarak hash koduna yansıyacaktır ve böylece içerisine virüs gömülmüş olan yahut eksik inmiş olan önemli dosyaları anında tespit edebileceksiniz.

MD5 Free File Hasher programı da en sık kullanılan hash formatı olan MD5'î hesaplayabilen ve size sonucu aktarabilen programlardan birisi. Bunu gerçekleştirebilmek için programın çok temiz ve hızlı kullanılan arayüzü içerisindeki dosya bölümüne tıklamalı ve hangi dosyanın MD5 hash bilgisini hesaplamak istediğinizi seçmelisiniz.

Daha sonra seçilen dosya arayüze yüklendiği anda karşınıza hash kodu gelecektir. Dosyanın orijinalliğini kontrol edebilmek için ise orijinal dosyayı internete yükleyen kişinin hash kodu ile indirdiğiniz bu dosyanın kodlarını karşılaştırmanız yeterli olacaktır. Eğer iki kod aynı değilse dosyanızda bir sorun olduğundan emin olabilirsiniz.