Microsoft Health

Microsoft Health

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 51
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

Microsoft Health, iPhone ve iPad için geliştirilen, sağlığınızla ilgili bilgileri kontrol etmenize yarayan bir sağlık uygulamasıdır.

Microsoft Health, sağlığınızla ilgili bilgileri kontrol etmenize yarayan Microsoft'un geliştirdiği bir sağlık uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinden kullanabileceğiniz uygulama sayesinde yaşamınızı ve sağlığınızı daha kontrol edilebilir bir hale getirebilirsiniz. Sporla ilgilenen kullanıcıların da mutlaka denemesi gereken Microsoft Health, egzersiz rehberiyle de dikkat çekiyor.

Öncelikle uygulama nasıl çalışıyor ona bakalım. Microsoft Health, her gün yaptığınız yürüyüş skorlarını, uyku verilerini ve spor aktivitelerini depolayan bulut tabanlı bir hizmet. Herhangi bir akıllı telefon, tablet veya akıllı saat kullanıyorsanız Runkeeper ya da MyFitnessPal hizmetlerini kolaylıkla bağlayarak daha verimli sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Eğer akıllı saat kullanıcısı değilseniz cihazlarınızın hareket sensörü de verileri toplamaya yardımcı olacaktır. Bu sayede gün içinde gerçekleştirdiğiniz tüm eylemleri sağlıklı bir yaşam için kontrol edebilme imkanına sahip olacaksınız.

Uygulamanın içinde işinize yarayacak temel verilerin depolandığını göreceksiniz. Bunların başlıcaları gün içinde ne kadar yürüdüğünüz ve hedefi ne kadar tamamladığınız, kaç kalori yaktığınız, kaç saat uyuduğunuz ve ne kadar koştuğunuzla ilgili bilgiler. Hepsini günlük veya haftalık olarak kontrol edebilme şansınız var. Ayrıca e-postalar ve takvim uyarılarıyla birlikte daha üretken olmanıza yardımcı olan bir bildirim mekanızması da bulunuyor. Üşengeçlikten kurtulup harekete geçmeniz gerektiğiyle ilgili uyarılar her zaman faydalı olmuştur.

Microsoft Health uygulaması şimdilik İngilizce olarak hizmet veriyor fakat kısa sürede Türkçe hizmet vermeye de başlayacağını düşünüyorum. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu enfes sağlık uygulamasını denemenizi mutlaka öneririm.