Money Tracker

Money Tracker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 28
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Prometheus Apps

Money Tracker, harcağıız paranın hesabını tutamıyorsanız ve bu iş için bir yardımcıya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kullanmanız gereken bir Android uygulaması.

Money Tracker, kişisel gelir ve giderlerini takip etmek isteyen Android telefon ve tablet sahipleri için geliştirilen yararlı bir uygulama. Olabildiğince sace ve hızlı çalışacak şekilde geliştirilen uygulama, bu sayede cihazlarınızda fazla yer kaplamıyor ve performanslarını düşürmüyor.

Türkçe dil desteği bulundurmaması Türk kullanıcılar için bir dezavantaj fakat orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olan kişiler uygulamayı rahatlıkla kullanabilirler diye düşünüyorum. Genel olarak harcamalar ve gelir ile ilgili terimler yer alıyor.

Uygulamayı kullanmaya başlarken ilk olarak yaptığınız harcamaları kategorilendiriyorsunuz. Böylece uygulamaya gireceğiniz harcama kayıtlarınızın ne için olduğunu kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin eğlence, sağlık, market masrafları, araba, sosyalleşme vb. gibi kategoriler oluşturarak hangi kategori için ne kadar harcama yaptığınızı dilediğiniz zaman kontrol edebiliyorsunuz.

Kategorilerinizi oluşturduktan sonra istediğiniz tüm harcamaları tek bir dokunuş ile istediğiniz kategoriye girmek mümkün. Böylece harcamalarınızı takip ederek haftalık yada aylık planlar oluşturup tasarruf sağlayabilir yada geliriniz ile daha orantılı harcama yapabilirsiniz.

Geçmiş (History) bölümünden gerekli işlemleri seçerek ister kategori bazında isterseniz de yaptığınız harcamalar bazında tek tek inceleme yapabiliyorsunuz. Bunun dışında bir de istatistik bölümü bulunuyor. Buradan da genel olarak gelir ve gider tablolarınızı görebiliyorsunuz. Bu tür uygulamaların gelir ve gider kontrolü sağladığı bir gerçek. Fakat gerçekten önem verip kullanmanız ve uygulama üzerindeki verileri değerlendirmeniz lazım. Elbette ekranda yazan ile gerçek hayatta karşılaştığınız durumlar bire bir aynı olmuyor. Bu nedenle beklenmedik harcamalarınızı kontrol altına alabilmek için kendi taktiğimi size önereyim. Şahsi olarak her zaman kenarda 1000 - 2000 TL arasında kenarda tutarım. Böylece beklenmedik bir harcama yapmam gerektiğinde buradan karşılayarak daha sonra uygun olduğumda tekrar geri ekliyorum. Tabi ki çalıştığım için bu tutarı bu seviyelerde tutuyorum. Siz de kendi gelir durumunuza göre daha az, aynı yada daha çok miktarda kenarda tutabilirsiniz.

Eğer gelir ve giderinizi konrol etmenize yardımcı olacak bir uygulama arıyorsanız, Money Tracker'ı ücretsiz olarak indirip mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Uygulamanın tasarımı çok güzel değil fakat yazı başında dediğim gibi hızlı çalışması ve basit olması amaçlanmış. Bu nedenle tasarıma çok fazla önem verilmemiş. Yine de tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.