MP4Tools

MP4Tools

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 104,949
  • DOSYA BOYUTU 23 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Alex Thüring

MP4Tools, videolarınızı birleştirmenize ve bölmenize yardımcı olan ücretsiz video düzenleme programıdır.

MP4Tools eğer video birleştirme ve video bölme işleri için basit bir şekilde kullanabileceğiniz, işinizi görecek bir araç arıyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir video düzenleme programı.

MP4Tools İndir

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz  açık kaynak kodlu bir yazılım olan MP4Tools sadece MP4 dosyaları üzerinde video birleştirme ve video parçalama işi yapmanıza izin veriyor. Fakat MP4 formatı günümüzde en yaygın olarak kullanılan video formatı olduğu için MP4Tools birçok farklı durumda iş görmekte.

MP4Tools'un video birleştirme özelliğini kullanarak farklı MP4 videolarını bir araya getirerek tek bir video yapabilirsiniz. Program bu işi yaparken videoları baştan kodlamıyor ve bu sayede kalite kaybı yaşanmıyor.

MP4Tools'un video bölme özelliği ise bir videoyu parçalara bölerek farklı videolar oluşturmanızı sağlıyor. Bu video bölme aracı da tıpkı video birleştirme aracı gibi videoyu baştan kodlamıyor ve kalite kaybı yaşanmamasını sağlıyor.

MP4Tools ihtiyacınızı kolayca karşılamanızı sağlayan, gereksiz kısayollardan arındırılmış sade ve temiz bir arayüze sahip.

MP4Joiner - Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Programın üst kısmında videoları sıraya eklemenizi veya kaldırmanızı sağlayan bir araç çubuğu var. MP4Joiner olarak adlandırılmasına rağmen, program MP4, M4V, TS, AVI, MOV gibi birçok video formatını destekliyor. Birleştirilecek videoları eklediğinizde araç çubuğunun altındaki geniş boş bölmede medya bilgilerini görürsünüz. Videonun yeri, süresi, boyutu, codec bileşeni, çözünürlüğü, en boy oranı gibi bilgiler… Videoları yeniden sıralamak için ekranın sağ kenarına doğru ok butonlarını kullanın. Kaldırmak veya sıralamak için videoya sağ tıklayın. Videoyu Kes seçeneği de mevcuttur. Yerleşik video kesicinin kullanımı çok kolaydır. Sadece başlangıç ve bitiş zamanını ayarlayın ve Tamam’a tıklayın. Arayüzün altındaki durum çubuğu yeni videonun toplam süresi ve boyutunun ne olacağını gösterir. Bir değişiklik yapmak isterseniz, üstteki seçenekler butonuna tıklayın. Ses bit hızını, örnek hızını, video sabit oran hızını, ön ayarı vb. ayarlamak için kullanabilirsiniz. Araç çubuğundaki Join butonuna tıkladığınızda MP4Joiner, videonun adını ve konumunu seçmenizi isteyen bir kaydet iletişim kutusu açar. Kaydet’e tıklayarak video birleştirme işlemini başlatabilirsiniz. Seçilen video dosyaları yeniden kodlanır ve tek bir video olarak kaydedilir. Birleştirme işleminin tamamlanması için geçen süre videonun çözünürlüğüne ve boyutuna bağlıdır.

MP4Splitter - Video Bölme Nasıl Yapılır?

Bir video yüklendiğinde program sol bölmede önizlemesini gösterir. Videoyu görüntülemek için oynat butonuna tıklayın. Videonun bölünmesi gereken noktayı seçmek için kaydırıcıyı veya zamanlayıcı kullanın ve “Add split point” seçeneğine tıklayın. Bu, videoyu seçtiğiniz anda ikiye böler. Daha da parçalamak için daha fazla bölme noktası oluşturabilirsiniz. Sağdaki kenar çubuğu bölme noktalarınızı listeler; istemediklerinizi kaldırabilirsiniz. “Start Splitting” butonuna tıkladığınızda yeni videonun kaydedileceği klasörü seçmeniz istenecek. Klasörü seçtiğinizde video bölme işlemi başlayacak tamamlanana kadar bekleyin, video kullanıma hazır olacaktır.