My IP

My IP

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,288
  • DOSYA BOYUTU 0.08 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici JMCNSOFT Co., Ltd.

Bilgisayarınızın dış ve yerel IP adreslerini bulmak için ücretsiz olarak sunulan My IP programını kullanabilirsiniz.

My IP programı, bilgisayarınızın iç ve dış IP adreslerini anında size gösterebilen kullanımı kolay ve ücretsiz oldukça basit bir program. Saniyeler içerisinde sonuç verebilen program sayesinde IP numaranızı öğrenmek için web servislerini kullanmanıza gerek kalmıyor. Özellikle oyun sunucuları kuranlar ve sık sık online oyun oynayanların işine yarayacağına inanıyorum.

Programı ilk olarak çalıştırdığınızda hangi ağ bağdaştırıcısının kullanılacağını seçebiliyor ve o ağ bağdaştırıcısına ait IP adresini görüntüleyebiliyorsunuz. Program herhangi bir kurulum gerektirmediği için bilgisayarınıza indirdiğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Direkt olarak ana ekranında dış ve yerel IP adreslerini gösterebildiği için kullanımınız sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız imkansız denilebilir. Ağ bağdaştırıcınızı dilediğiniz an açılır menüyü kullanarak değiştirebilir veya Local Area Connection seçeneğini kullanarak yerel ağ IP numaranızı da görebilirsiniz.

Windows'un kendi ipconfig aracının verilerinden faydalanan uygulama sayesinde ağ işlerine daha yeni başlayanlar hiç zorlanmadan gerçek IP adreslerini öğrenebilirler. Bilgisayarınızda kaç tane bağdaştırıcı olursa olsun hepsini görüntüleyebilen My IP'yi tüm ağ yöneticileri ve çevrimiçi oyun meraklılarına önerebilirim. Dilerseniz IP adresinizi tek bir butona basarak hafızaya alabilir, daha sonra istediğiniz dökümana yapıştırabilirsiniz.

Maalesef ağ cihazlarının MAC adreslerini öğrenme konusunda destek sunmayan programı sadece IP bilgileri için kullanabilmek mümkün oluyor.