Nokia Camera

Nokia Camera

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,003
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nokia

Nokia Camera, HMD Global tarafından üretilen Nokia modellerinde kullanabileceğiniz Android tabanlı bir kamera uygulamasıdır.

Nokia Camera, Android telefon ve tabletler üzerinde kullanabilen bir kamera uygulamasıdır.

Microsoft, Nokia markasını satın aldıktan sonra ürettiği Windows tabanlı akıllı telefonlarda, kameralara ayrı bir önem vermişti. Yüksek megapiksellere sahip kameralar, Nokia Camera adı verilen bir uygulama ile desteklenmiş ve çekim yaparken detaylı ayarlar yapabilmeniz sağlanmıştı. Microsoft'un yavaş yavaş akıllı telefon pazarından çıkmasıyla birlikte devreye giren Finlandıyalı HMD Global geçtiğimiz günlerde, çıkardığı Android tabanlı Nokia modellerinde kullanmak üzere Camera uygulamasının telif haklarını satın almıştı.

Microsoft'tan uygulamanın arayüzünün satın alınmasıyla birlikte HMD Global, yaptığı küçük değişikliklerle birlikte Nokia Camera uygulamasını Google Play üzerinden de yayınlandı. Şimdilik sadece Nokia modellerinde kullanabilen kamera uygulaması, içerisinde başkta ISO ayarları olmak üzere çok farklı detay sunuyor. Profesyonel kamera ekipmanlarında gördüğümüz birçok ayarı barındıran ve kullanıcılarına gerçek bir SLR kamera deneyimi sunan uygulama, Nokia modellerinin kamera tarafındaki performansı da bir hayli arttıracak potansiyele sahip.