odrive

odrive

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 238
  • DOSYA BOYUTU 77.33 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici odrive

odrive, Google Drive, Dropbox, Gmail, Facebook vb. diğer popüler hizmetlerin hepsinin dosyalarını masaüstünüzde eşleyerek istediğiniz her şeye tek bir dosya üzerinden ulaşmanızı sağlayan yararlı ve ücretsiz bir program.

odrive, tek bir dosya üzerinden istediğiniz tüm dosya ve dökümanlara erişmeniz için gereken eşlemeleri yapan ücretsiz, kullanımı kolay ve başarılı bir servis. Online olarak kullandığınız Google Drive, Dropbox, Box, Facebook, OneDrive, dosya sunucuları vb. tüm herşeyi senkron ederek tek bir dosya üzerinde toplayan odrive, istediği dosya ve dökümanlara tek bir yerden hakim olmak ve hızlı erişim sağlamak isteyen kullanıcıların çok işine yarıyor.

Uygulamalarınıza, fotoğraflarınıza ve tüm bulut dosya depolama servislerinde yedeklediğiniz dosyalarınıza tek bir dosya üzerinden hızlı bir şekilde erişebilmenizi sağlayan odrive, birden fazla hesap yönetimi özelliği de sunuyor. Böylece çoklu hesaplarınızı da tek bir dosya üzerinden kontrol ederek erişim sağlayabiliyorsunuz.

Örneğin yukarıda yazılı olan servisleri farklı amaçlarda kullanıyorsunuz ve hepsini düzenli olarak kullandığınızı varsayalım. Facebook üzerindeki fotoğraf albümleriniz, Dropbox'a yedeklediğiniz dosyalarınızı, Google Drive üzerinde barındırdığınız döküman ve sunumlarınız ve diğer tüm uygulamalarınızı odrive sayesinde birbirleri ile bağlayarak hepsine masaüstünüzdeki odrive dosyasınızdan erişebilmek mümkün. Uygulama dosyaları senkronize ettiği için online olarak yedeklenen her şey bilgisayarınızı sabit diskinde de olacağındna işinizin bittiği fotoğraf, uygulama yada dosyaları silerek, sabit diskinizde yer açabilirsiniz. Depolama alanı sıkıntınız yoksa ve yüksek boyutlu bir diske sabitseniz bu sizin için pek problem olmayacaktır.

Dosya sunucularınıza bile erişim sağlayabilen odrive, gerekli IP adresini girerek dosya sunucularında barındırdığınız dosyaları da masaüstünüze eşleyerek kolayca erişim sağlama imkanı sunuyor. Dosya sunucularına erişim için Windows, Mac ve Linux desteği bulunuyor.

İstediğiniz dosyaları seçerek eşleme yapmanızı sağlayan odrive, böylece sabit diskinizde gereksiz yer kaplayacağını düşündüğünüz dosyaları eşlemeyerek sabit diskinizde daha fazla boşluk kalmasını sağlıyor. Ayrıca istemediğiniz yada işinizi bittiği dosyalar için senkron işlemini sağ tık ile iptal ederek sabit diskinizde daha fazla boşluk yaratabilirsiniz.

Tüm online dosya ve uygulamalarınıza masaüstündeki tek bir dosya üzerinden ulaşmak istiyorsanız, odrive'ı ücretsiz olarak indirip denemenizi tavsiye ederim.