Optimo Pro

Optimo Pro

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 341
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Optimo Pro

Optimo Pro ile bilgisayarınızdaki gereksiz yüklerden kurtularak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz

Optimo Pro gereksiz dosya temizleme, kayıt defteri temizleme, internet geçmişi silme ve bilgisayar hızlandırma konularında size yardımcı olacak kullanışlı bir araçtır.

Bilgisayarınızda programların ve işletim sisteminin depoladığı dosyaların işlevsiz olanları zamanla bilgisayarınızda birikir ve bilgisayarınızda yük oluşturur. Bazı programlar bilgisayarınızdan kaldırıldıklarında dahi bilgisayarınıza yükledikleri ek dosyalarını silmezler. Gereksiz yük oluşturan bu dosyalar sabit diskinizin çalışma performansını düşürür. Her zaman için az sayıda dosyanın yer aldığı ve birleştirilmiş haldeki bir sabit disk dosyaların dağınık halde bulunduğu ve gereksiz yük oluşturduğu sabit disklerden daha yüksek performans verir. Bu durum işletim sisteminizin ve programlarınızın açılış zamanını etkiler. İşte Optimo Pro ile bu dosyaları tespit ederek silebilir ve bilgisayarınızdaki gereksiz yükten kurtulabilirsiniz.

Optimo Pro gereksiz dosya silme işlemine benzer birşekilde kayıt defterinizi de düzenleyebilmektedir. Optimo Pro ile kayıt defterinizdeki gereksiz girdileri tespit edebilir ve bu girdilerden kurtulabilirsiniz. Bu da Windows işletim sisteminin dhaa verimli çalışmasına yardımcı olur.

Optimo Pro kişisel bilgi güvenliğinizi koruma konusunda da yardımcı olabilmektedir. Program internet tarayıcılarınızın bıraktığı gezinti izlerini tarar ve temizler. Bu sayede internet kullanım bilgilerinize 3. şahısların ulaşmasını engelleyebilirsiniz.