Owly

Owly

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 55
  • DOSYA BOYUTU 7.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Seductive Lemon

Owly uygulaması sayesinde günlük yaşamınızdan 10 saniyelik ses kayıtları alabilir ve böylece kendi anılarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Owly uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletler için hazırlanmış en ilginç uygulamalardan bir tanesi diyebilirim. Zira günlük hayatınızdan belli parçaları ses kaydı olarak kaydeden uygulama, bu sayede gün sonunda nasıl bir gün geçirdiğinizi kolayca hatırlamanıza olanak tanıyor.

Bu durumu kısaca açmak gerekirse, gün içinde cep telefonunuz yanınızdayken uygulama aktif olarak arka planda bekliyor ve belli aralıklarla o an gerçekleşen şeylerin on saniyelik kayıtlarını alıyor. Böylece daha sonra farklı anlarda nelerle karşı karşıya olduğunuzu sesli olarak dinleyebiliyor ve anılar oluşturabiliyorsunuz.

Bu işlemler sırasında ses kayıtları herhangi bir şekilde bulut depolama sistemlerine gönderilmiyor ve tamamen akıllı cihazınız üzerinde yerel olarak saklanıyor. Dolayısıyla herhangi bir şekilde kişisel gizliliğinize saldırı bulunmuyor ancak telefonunuzun güvenli bir şekilde şifrelendiğinden emin olmanız tabii ki faydanıza olacaktır.

Alınan kayıtlar bir hafta içerisinde cihazınızdan siliniyor ve böylece siz istemediğiniz sürece kayıtların kalmasına engel olunuyor. Fakat kayıtları favorilere eklediyseniz onları dilediğiniz kadar cihazınızda tutabilir ve eğer isterseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Aynı zamanda ses kayıtlarının kaydedildiği konumlar da GPS'ten faydalanılarak etiketleniyor ve nerede ne yaptığınızı daha kolay bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Kullanımı kolay olan ve ücretsiz olarak sunulan uygulama farklı şeyler arayanların hoşuna gidecektir.