Photo Sphere Camera

Photo Sphere Camera

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 476
  • DOSYA BOYUTU 18.70 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Photo Sphere Camera, Google'ın 360 derece fotoğraf çekimlerine izin veren kamera uygulamasıdır.

Google’ın iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak sunduğu yeni fotoğraf uygulaması Photo Sphere Camera, 360 derece fotoğraf çekimlerine izin vermektedir. Türkçe dil desteği ile gelen uygulama iPhone’ların kendi panorama modundan ufak farklılıklar gösteriyor.

Tek kare içerisinde daha fazla alan gösterilmesini sağlayan 360 derece panorama görüntülere imkan veren çekim modu her ne kadar akıllı telefonların dahili kamera uygulamasında bulunuyor. Ancak Google’ın hazırladığı Photo Sphere Camera adlı uygulama ile 360 derece fotoğrafları daha kolay ve kusursuz şekilde elde ediyorsunuz. Üstelik sadece sağ veya solunuzu değil yukarı ve aşağınıza da almanıza imkan veriyor. Böylelikle çok daha fazla alan fotoğrafa dahil edilmiş oluyor.

Bulunduğunuz yerin eşsiz güzelliğini tek bir fotoğrafa sığdırmanızı mümkün kılan Photo Sphere Camera, çektiğiniz fotoğrafları Google Haritalar’a eklemenize de izin veriyor. Harika 360 derece fotoğraflarınızı dünyanın dört bir köşesindeki insanlarla paylaşabiliyorsunuz.

Photo Sphere Camera ile panorama fotoğraflar elde etmek oldukça basit. Tek yapmanız gereken çekim esnasında beliren turuncu renkli noktayı işaretlenen yere denk getirmek. Bunu yaptığınızda çekim otomatik olarak gerçekleşiyor.

Not: iPhone 4 sahibiyseniz fotoğraf küresi oluşturamazsınız!