Pixopedia

Pixopedia

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,200
  • DOSYA BOYUTU 26.70 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SigmaPi Design

Pixopedia programı sayesinde resimler üzerinde çizim yapmanın yanında videolar üzerinde de operasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Pixopedia programı, resim, çizim, animasyon ve videolara yepyeni bir düzenleme olanağı getiren ilginç ve ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Temel olarak bakıldığında Paint gibi basit bir çizim programına benzemesine rağmen çizimlerini sadece boş ekran üzerinde değil çeşitli multimedya dosyaları üzerinde de gerçekleştirebilmesi sayesinde karşılaşabileceğiniz farklı çizim programlarından bir tanesi haline geliyor.

Kullanıcı arayüzü çok basit ancak işlevleri görünüşünden daha iyi olan programı kullanırken pek bir zorluk yaşayacağınızı da sanmıyorum. Dolayısıyla çizim yapmak ya da başka bir dosyayı düzenlemek için kullanmanız gereken araçları en kolay şekilde bulabileceğinize inanıyorum.

Program içerisinde yer alan fırça çizim araçlarının pek çok özelliği düzenlenebiliyor ve farklı parametreler kullanılabiliyor. Böylece istediğiniz sonuçları almak oldukça kolay. Ayrıca programda bulunan farklı araç pencerelerini program penceresinden bağımsız olarak taşıyabildiğiniz için monitörünüz üzerinde dilediğiniz gibi yerleşim gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette benzer uygulamalardan beklenebilecek şekilde ileri alma ya da geri alma gibi temel resim programı fonksiyonlarını da destekleniyor. Sadece sıfırdan çizim değil, aynı zamanda resimler üzerinde, videolar üzerinde ve animasyonlar üzerinde de değişiklik yapabilmesi sayesinde farklı multimedya dosyalarını düzenlemek isteyenler için iyi bir tercih olacaktır.