PortExpert

PortExpert

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 259
  • DOSYA BOYUTU 1.19 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici KC Softwares

PortExpert'i kullanarak bilgisayarınızdaki programların internet portu kullanımlarını inceleyebiliyorsunuz.

PortExpert programı, bilgisayarında bulunan programların internet portu kullanımlarını takip etmek isteyen kullanıcıların deneyebilecekleri ücretsiz çözümler arasında yer alıyor. Hem çok sade ve basit bir arayüze sahip olması, hem de etkili bir takip olanağı sunması sayesinde kullanırken PC'nizin güvenliğini sağlama hususunda pek bir zorluk çekeceğinizi sanmıyorum.

Programı açtığınızda hemen internet portlarınızın genel bir taraması gerçekleştiriliyor ve böylece internete bağlı olan tüm uygulamalar karşınızda listeleniyorlar. Özellikle interneti kullanmasını beklemediğiniz ancak bir şekilde bağlantı kuran programları bu yöntemle tespit ederek zararlı olup olmadıklarına dair bir karar vermeniz böylece daha kolay bir hale geliyor.

Şüphelendiğiniz herhangi bir programı daha yakından incelemek isterseniz o programın bulunduğu dizine hemen geçiş yapabilme imkanını da size sunabilen uygulama, aynı zamanda FTP, HTTP, HTTPS gibi tanımlamaları da başarıyla gösterebiliyor. İşletim sisteminizin kendi bağlantılarını gizleme opsiyonuna sahip olan ve tekrar eden işlevler gerçekleştiren operasyonları da gözaltına alabilen PortExpert, böylece kullanımı esnasında filtreleme işlemlerini de gerçekleştirebilmenizi sağlıyor.

Eğer herhangi bir andaki işlemi göz önünde tutmak istiyorsanız zaman dondurma seçeneğinden de faydalanarak ekrandaki verilerin değişmesine engel olabiliyorsunuz. Uzak sunucuların tespitini de yapabilen ve TCP/UDP protokollerini kullanan program, sistem kaynakları kullanımında da herhangi bir soruna yol açmıyor ve performanslı bir şekilde çalışabiliyor.