Purge

Purge

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 201
  • DOSYA BOYUTU 5.13 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Martin Preussner

Purge ile sabit diskinideki gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz

Purge, gereksiz dosya silmek ve diskte boş yer açmak için kullanabileceğiniz bir disk temizleme programıdır.

Sabit disklerimizde sınırlı bir depolama alanı bulunmaktadır. Yeni içerikler, videolar, müzikler, oyunlar ve dökümanlar depoladıkça bu alan giderek azalır. Özellikle de arşiv yapmayı seviyorsanız boşa harcayacak disk alanınız yoktur. Bu nedenle bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları barındırmak bir lüks olmaktadır.

Purge bu gereksiz dosyaları tespit etme ve sabit diskte yer açma amacıyla kullanabileceğiniz küçük ve kullanışlı bir programdır. Program birçok çöp dosyayı tespit edebilmektedir. Birkaç tıklamayla tamamlayabileceğiniz gereksiz dosya kaldırma işlemi oldukça pratik bir süreçtir. Dilerseniz silinecek dosyalara müdahale edebilir, yanlarındaki kutucuklardaki işaretleri kaldırarak belli dosyaların silinmesini engelleyebilirsiniz.

Windows'un ve programların sakladığı yedekleme dosyaları, Internet Explorer ön belleği, geçici dosya ve klasörler ve daha birçok gereksiz dosya Purge tarafından tespit edilebilir ve temizlenebilir.

Purge ile bilgisayarınızın disk alanını çok daha verimli kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip program silinen dosyaları dilerseniz geri dönüşüm kutusuna veya seçeceğiniz bir klasöre gönderebilir ya da kalıcı olarak silebilir.