RakhniDecryptor

RakhniDecryptor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 531
  • DOSYA BOYUTU 0.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kaspersky Lab

Rakhni virüsünü bilgisayarınızdan temizlemek ve bilgisayarınızı kullanılabilir hale getirmek için bu ücretsiz antivirüsü kullanabilirsiniz.

Son günlerde ortaya çıkan bilgisayar virüslerinin geçmişte varolan virüslerden biraz farklılık gösterdikleri aşikar. Zira kullanıcılara zarar verme amacından ziyade onlardan para koparmaya çalışan bu virüslerin, dosyaları rehin aldığı ve fidye ödenmeden dosyalara uyguladığı kilitleri açmadıkları bir gerçek. Bu virüslerden en tehlikeli olanlardan bir tanesi ise Rakhni virüsü ve teknik olarak Trojan-Ransom.Win32.Rakhni adına sahip. RakhniDecryptor ise bu virüse karşı üretilmiş etkili bir araç.

Standart virüs temizleme programları maalesef Rakhni'ye karşı etkili olamıyorlar ve RakhniDecryptor'un kullanımı mecburi hale geliyor. Kaspersky tarafından geliştirilen program, .locked, .kraken ve .darkness uzantılarıyla şifrelenmiş dosyalarınızın yeniden eski haline getirilmesini sağlıyor.

Kurulum gerektirmediği için kullanırken zorlanmayacağınız program hızlı bir şekilde çalışıyor ve bulduğu kilitlenmiş dosyalarınızı yeniden kullanılabilir hale getiriyor. Ancak dosyanın büyüklüğü ve şifrelenme düzeyine göre bu işlem uzun bir vakit alabiliyor. Eğer Rakhni virüsü bilgisayarınıza bulaştıysa yeniden Windows kurmak bile işinize yaramayacaktır ve önemli dosyalarınız şifrelenmiş olarak kalmaya devam edecektir. Dolayısıyla RakhniDecryptor'u kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Program bilgisayarınızı virüslerden temizledikten sonra elbette yeniden bulaşmasını engellemek için başka bir genel virüs programını aktif olarak kullanmayı unutmamanız gerekiyor. Rakhni ile birlikte benzer işlemler yapan başka virüsler de mevcut ancak bu program sadece Rakhni üzerinde etkili olduğu için şifrelenmiş dosyalarınızın hangi uzantıyla şifrelendiğini kontrol etmeyi unutmayın.