Ramazan 2017

Ramazan 2017

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 174
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici AppSourceHub

Ramazan 2017, Android platformundaki en zengin içerikli Ramazan uygulaması.

Ramazan 2017, Her Müslüman’ın Android telefonunda olmasını gerektiğini düşündüğüm dini uygulamalar arasında. Ramazan özel bir uygulama olduğundan elbette sahur ve iftar saatlerini, namaz vakitlerini, Ramazan dualarını gösteriyor. Ramazan ve diğer aylarda önem arz bu bilgilerin yanı sıra Allah’ın 99 ismini öğrenebiliyor, Kuran’ı Kerim okuyup dinleyebiliyorsunuz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm güzel uygulamalarını tek bir yerde toplayan Ramazan 2017 uygulamasının temel özelliği namaz vakitlerinin yanı sıra iftar ve sahur vakitlerini gösterip, bildirimde bulunması ancak çok daha zengin içerikli bir uygulama olduğunu açınca anlıyorsunuz. Konumunuzu otomatik olarak tespit eden veya elle girme seçeneği sunan uygulama Ramazan ayında alınan takvim ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Mübarek ay boyunca sahur ve iftar saatlerini aylık ve günlük olarak görebiliyor, namaz vakitlerine ayrıca bakabiliyor (kıble pusulası da mevcut), sofrada ve sonrasında edilecek duaları Arapça olarak (Türkçe çevirisi yer almalıydı) dinleyebiliyorsunuz. Allah’ın isimlerini merak ediyorsanız Arapça olarak öğrenebiliyorsunuz.

Mobil platformda karşılaştığım en kapsamlı Ramazan uygulaması diyebileceğim Ramazan 2017'nin bana göre tek eksi yanı İngilizce olması ve özellikle duaları sadece Arapça dinlettirmesi.