RapidMiner

RapidMiner

kullanıcı

RapidMiner Studio içerisinde veri madenciliği araçlarını barındıran, veri bilimciliği stüdyosudur.

RapidMiner Studio veri bilimi ve istatistik bilimi çalışmaları yürütenler için gerekli tüm araçları barındıran bir makine öğrenimi programıdır.

Kolay kullanımlı arayüzü sayesinde, kodlama yapmadan makine öğrenimi için gerekli materyalleri geliştirebilirsiniz. Tahmine dayalı analiz, tahmine dayalı modelleme (predictive modelling) gibi performans gerektiren uygulamaların da geliştirilebildiği RapidMiner Studio sayesinde çalışmalarınız hızla başarıya ulaşır. Birden fazla dataset (veri kümesi) ile aynı anda çalışmanıza imkan tanır.

Excel tabloları, metin belgeleri, SQL veritabanları vb. veri kaynaklarından RapidMiner'a veri aktarıp makine öğrenimi programı sayesinde işleyebiliyorsunuz.

RapidMiner'da bulunan otomatik modelleme özelliği sayesinde sadece birkaç tıklama ile makine öğrenimi için otomatik dataset hazırlamak mümkün. Üstelik herhangi bir programlama bilgisi olmadan bütün bunları yapabiliyorsunuz.

Özetle Rapid Miner programı sayesinde; veri araştırma, prototipleme, training (eğitme), iş için veri analizi gibi önemli uygulamaları yapmak mümkün.

RapidMiner kullanımını merak ediyorsanız Şadi Evren ŞEKER tarafından hazırlanan bu eğitim setine göz atabilirsiniz:

ARTILAR

Programlama bilmek gerekmiyor.

Sürükle bırak arayüzü sayesinde pratik.

Öğrenciler için ücretsiz.