Razer Cortex

Razer Cortex

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,332
  • DOSYA BOYUTU 123.75 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Razer

Razer Cortex Gamecaster oyun videoları çekmenize yardımcı olan bir araçtır

Razer Cortex kullanıcılara oyun videosu çekme ve oyun performansı artırma konusunda pratik bir çözüm sunan bir ekran kayıt programı olarak tanımlanabilir.

Oyun ekipmanlarıyla tanıdığımız Razer firması tarafından geliştirilmiş ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bu ekran kayıt programının avantajı size depolama alanınız el verdiğince uzun videolar çekebilme imkanı verebilmesi. Klasik oyun video kayıt araçlarının deneme sürümleri kullanıcılara belli limitler sunuyor. Bu limitler video süresini kısıtlama ve videolara watermark ekleme şeklinde karşımıza çıkıyor. Razer Cortex Gamecaster ile 720p çözünürlükte saniyede 30 kare hızıyla süre kısıtlaması olmadan ve videolarınıza watermark eklenmeden oyunlarınızdaki görüntüleri kaydedebiliyorsunuz. Razer Cortex Gamecaster 1080p video kaydı da yapabiliyor; fakat bu çözünürlükte programın ücretsiz versiyonunda videolara watermark da ekleniyor.

Razer Cortex 'in bir diğer avantajı video çekerken oyun performansınızı düşürmemesi. Razer Cortex ile bir yandan video çekerken diğer yandan akıcı bir şekilde oyununuzu oynamaya devam edebilirsiniz. Kullanıcılara oyun hızlandırma konusunda da yardımcı olan program bilgisayarınızda arka planda çalışan işlemleri denetleyerek gereksiz olanları sonlandırıyor ve RAM gibi kaynaklarınızı sadece oyunlara ayırmanıza yardımcı oluyor. Bu sayede oyunlardaki takılmaları engelleyebiliyorsunuz.

Razer Cortex Gamecaster oyun yayını yapma konusunda da pratik bir çözüm. Programın bu özelliğinden faydalanarak tek tıklamayla YouTube, Twitch veya Azubu gibi kanallar üzerinde canlı yayınınızı başlatabilirsiniz. Bu yayınlarda kendi web kamerası görüntünüzü de videolara ekleyebiliyorsunuz.

Razer Cortex Gamecaster bir oyunlarda ekran görüntüsü alma aracı olarak da kullanabilirsiniz. Programın bir diğer kullanışlı yönü de oyun kayıt dosyalarınızı ve oyunlarda kullandığınız add-on gibi modları bulut hesabınızda yedeklemesi ve herhangi bir bilgisayarda kolayca bu kayıt dosyalarına ve kişiselleştirilmiş ayarlara erişmenize izin vermesi.