Recordit

Recordit

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,948
  • DOSYA BOYUTU 0.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Recordit

Recordit programı sayesinde bilgisayarınızın ekran görüntüsünü hareketli GIF dosyaları olarak yakalayabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızın ekranında olup bitenleri kaydedebilmek için çeşitli video ekran görüntüsü yakalama programları mevcut ancak bu videoların genellikle çok büyük boyutlarda videolar ortaya çıkarmaları ve bu videoların paylaşılmasındaki sıkıntılar maalesef kullanıcıların biraz uzak durmalarına sebep oluyor. Recordit programı ise bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için hazırlanmış ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Hem çok kolay kullanılır bir yapıya sahip olan, hem de etkili sonuçlar üreten programın işlevlerine dilerseniz hemen kısaca bir göz atalım.

Recordit, diğer pek çok programın aksine video dosyası değil hareketli GIF olarak ekran görüntüsünü yakalıyor ve böylece GIF'in düşük boyutundan faydalanarak hareketli ekran görüntülerinizi herkesle en kolay yoldan paylaşabiliyorsunuz.

Görüntüyü yakalama esnasında tüm bir ekranı almak zorunda da değilsiniz. Böylece sadece ekranın istenen bölümü seçilebiliyor ve bu alanda açık olan pencerelerdeki hareketler yakalanıyorlar. Çekimin tamamlanmasının ardından hareketli GIF dosyası kaydediliyor ve başkalarıyla paylaşılabilir hale geliyor.

Fakat programın ücretsiz sürümü maalesef sadece beş dakikalık bir kayda izin veriyor. Pek çok kullanıcı için bu sürenin yeterli olacağını düşünüyorum ancak profesyonel uzunlukta çekimler için uygulamayı satın almak isteyenler de yine bu seçeneklere uygulamadan erişebiliyorlar.

Yaratılan videoların oldukça kaliteli olduklarını ve standart GIF'ler kadar düşük kalitede olmadıklarını da belirtmek gerek. Eğer ekran görüntülerinizi video olarak yakalamak ve paylaşmak istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmeyin.