RectorDecryptor

RectorDecryptor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 676
  • DOSYA BOYUTU 0.67 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kaspersky Lab

RectorDecryptor programı sayesinde Trojan-Ransom.Win32.Rector virüsünü bilgisayarınızdan kaldırabilir ve dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Kaspersky uzun yıllardır antivirüs piyasasının en popüler şirketlerinden bir tanesi ve hazırladığı güvenlik araçları sayesinde kullanıcıların bilgisayarlarını daha güvenli bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyor. Ancak hem Kaspersky hem de diğer güvenlik şirketlerinin genel amaçlı hazırlanmış antivirüs programları tüm virüslere karşı etkili olamıyorlar ve bazı spesifik virüslere karşı özel uygulamaların hazırlanması gerekiyor.

RectorDecryptor programı da bunlardan bir tanesi ve Trojan-Ransom.Win32.Rector adlı virüsü bilgisayarlardan tamamen kurtarmak için kullanılabiliyor. Rector virüsünün yanında Xorast, Hanar ve Rakhni virüslerine karşı da etkili bir şekilde çalışabilen program, böylece sistem güvenliğinizi sağlamanıza da yardımcı oluyor.

Bahsettiğimiz bu virüsler kullanıcıların bilgisayarlarındaki dosyaları erişilmez hale getirerek fidye talep eden virüsler ve oldukça baş ağrıtıcı olduklarını söylemek mümkün. Erişilmez hale gelen dosyalarınızı RectorDecryptor programını kullanarak hemen aktif hale getirebiliyor ve böylece fidyeyi ödemeden sisteminizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Windows'u baştan kurmak bile bu virüslere karşı etkili olamıyor, zira şifrelenen dosyalar Windows kurulumundan sonra bile şifreli kalmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla RectorDecryptor programına ihtiyacınız olabileceğini belirtmek gerek.

Program herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve ücretsiz olarak sunuluyor. Bilgisayarınıza indirdiğiniz anda tarama işlemini başlatabilir, şifrelenmiş dosyalarınıza yeniden ulaşabilirsiniz.