Rove

Rove

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 74
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ZeTrip

Rove uygulaması ile Android akıllı telefon ve tabletlerinizde hiç efor sarfetmeden otomatik günlükler tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Rove uygulaması, Android mobil cihaz sahiplerinin otomatik olarak günlükler tutmak için kullanabilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve hem kolay kullanılır tasarımı, hem de detaylı yapısıyla kendinden beklenenleri verebiliyor. Uygulamanın konum bazlı olarak çalışması sayesinde tek yapmanız gereken sizin konumunuza erişmesine izin vermek oluyor.

Rove üzerinde tutulan günlüğünüz sadece size özel oluyor ve siz paylaşmak istemedikçe günlüğünüze eklenen veriler başkalarıyla paylaşılmıyor. Ancak bazı özel anları dostlarınız ya da ailenizle paylaşmak isterseniz bunu gerçekleştirebileceğiniz araçlar da uygulamada mevcut.

GPS bilgilerinizi takip ederek yeni bir mekana uğradığınızda bunu gören uygulama, hangi tarihte nerelerde olduğunuzu günlüğünüze işliyor ve o konumlarda çekilen fotoğraflar varsa onları da konumlara iliştiriyor. Daha sonra isterseniz kendiniz de bu günlük bilgilerine notlarınızı ekleyebilir ve onları daha renkli hale getirebilirsiniz ancak böyle bir mecburiyet yok.

Devamlı olarak GPS'in kullanılması batarya ömrünün biraz düşmesine neden oluyor ancak uygulama hızlı hareket ettiğinizde konum tespitini kapatarak boşuna veri alışverişi yapılmasına engel oluyor. Dolayısıyla arabanızda ya da uçakta giderken boşu boşuna konumunuzun takip edilmesini açmanıza veya kapatmanıza gerek kalmıyor.

Günlük tutmayı sıkıcı bulan ancak yine de tutmak isteyenlerin deneyebilecekleri Rove'un bu konuda oldukça yenilikçi olması nedeniyle denenmesi gerektiğini unutmayın.