ScratchJr

ScratchJr

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,975
  • DOSYA BOYUTU 22.5 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MIT Media Lab

ScratchJr uygulaması ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini iPhone ve iPad cihazlarınızla devam ettirebilirsiniz.

ScratchJr uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabilecek ve çocukların zihin gelişimleri için hazırlanmış ücretsiz eğitim uygulamaları arasında yer alıyor. Scratch adı verilen programlama dilinden esinlenilen uygulama, çocukların uygulama içerisinde bulunan bazı parametreleri kullanarak nesneleri hareket ettirmelerini, dans ettirmelerini ve diğer işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Böylece çocukların sorun çözme, öğrenme, içeriği kavrayabilme gibi yeteneklerinin iyileştirilmesi için olanaklar sunan uygulama, pasif öğrenme yöntemlerine göre çok daha etkili bir yol sunuyor. Temel olarak 5 ve 7 yaş arasındaki çocuklara yönelik hazırlandığı için okul öncesi döneme uygun bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Tasarımı sevimli, renkli ve kolay kullanılır bir şekilde hazırlanmış olan ScratchJr uygulaması, çocuğunuzun pek çok konuda kendi kendine çıkarımlar yapabilmesini sağlayacaktır. Sadece öğrenme değil, empati konusunda da yardımcı olabilen uygulama, çocuklarının eğitimine yardımcı olmak isteyen ebeveynlerin tercihleri arasında yer alacaktır.

İlk başlarda biraz karmaşık gibi görünen uygulamaya kısa sürede alışabildiğiniz için ilk defa açtığınızda hemen kapatmayın. Uygulamada hareket ettirmek istediğiniz karakterlerin üzerinde renk düzenlemeleri ve çizimler gerçekleştirebilme şansınız sayesinde çocuğunuzun hoşuna gidecek bir karakter de yaratabilirsiniz.