ScreenToGif

ScreenToGif

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,093
  • DOSYA BOYUTU 0.01 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nicke Manarin

ScreenToGif programını kullanarak bilgisayarınızdan aldığınız ekran görüntüsü videolarını hareketli GIF dosyaları olarak kaydedebilirsiniz.

ScreenToGif programı, bilgisayarlarının ekran görüntülerini almak ve bu ekran görüntülerini hareketli GIF dosyaları olarak kaydetmek isteyenlerin kullanabilecekleri açık kaynak kodlu ve ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Hem kolay kullanılır yapısı hem de yüksek performansı ile bu konuda şimdiye dek hazırlanmış en iyi uygulamalardan bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.

Program direkt olarak ekranınızın kaydını gerçekleştirdikten sonra bunu tekrar eden hareketli GIF'lere dönüştürüyor ve bu sayede internet üzerinden paylaşılmasını yahut saklanmasını daha kolay bir hale getiriyor. Ekran görüntüleri alındıktan sonra animasyonunuzun üzerinde dilediğiniz gibi filtreleme ve düzenleme seçeneklerini de kullanabiliyorsunuz.

Eğer GIF'in belli bölümlerinin kırpılmasını ve yeniden boyutlandırılmasını isterseniz bunu da yine uygulama içerisinden hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ekran görüntüsü alınırken fare işaretçisinin görünmesini veya görünmemesini sağlama opsiyonunuz da mevcut. Videoda atlamalar yapmak ve belli kısımlarında ekran görüntüsünün alınmasını durdurmak isterseniz klavye kısayollarını kullanarak bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hem tam ekran görüntüsü alma hem de alan belirleme özellikleri ile tüm bilgisayarınızın ekran görüntüsünü alabileceğiniz gibi sadece istediğiniz bölgelerin alınarak daha kolay bir kullanım elde etme şansınız da var. Eğer görüntünün animasyon olarak kaydedilmesini istemezseniz PNG dosyaları olarak statik ekran görüntülerinin alınmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bilgisayarında animasyon GIF formatını kullanarak hareketli ekran görüntüleri almak isteyenlerin denemeden geçmemeleri gerekenler arasında yer alıyor.