ShareByLink

ShareByLink

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 120
  • DOSYA BOYUTU 13.72 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Simon Lightstone

ShareByLink programını kullanarak bilgisayarınızdaki dosyaları en hızlı şekilde internet üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

ShareByLink programı, Windows bilgisayar kullanıcılarının dosya paylaşımı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hazırlanmış ücretsiz bir dosya upload aracı olarak karşımıza çıktı. Benzer pek çok web servisi ve programın aksine olabildiğince hızlı bir şekilde çalışan ve neredeyse hiç bir arayüz barındırmayan program, böylelikle hızlı bir şekilde çok sayıda dosyayı dostlarınızla veya iş arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak tanıyor.

Uygulamayı kullanırken paylaşmak istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklıyorsunuz ve daha sonra Share By Link butonuna basarak paylaşım linkinizi alıyorsunuz. Bu işlemler esnasında link alabilmeniz için herhangi bir şekilde bütün dosyanın yüklenmesini beklemenize de gerek kalmıyor. Paylaşım linkinizi elde ettikten sonra hemen karşıdaki kişilere gönderebiliyorsunuz ancak tabii ki onların bu bağlantıdan dosyayı indirebilmeleri için dosya yükleme işleminin sona ermiş olması gerekiyor. Yine de yükleyen taraf için oldukça kolaylaştırıcı bir yanının olduğunu belirtmek lazım.

Programın çalışması esnasında elbette aktif bir internet bağlantınız olması gerekli. Ancak bilgisayarınızı 3G gibi bağlantılar üzerinden internete soktuğunuzda, çok büyük dosyalar yüklememeye dikkat edin. Aksi taktirde hızlı bir şekilde kota bitimi ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca hassas belge ve fotoğraflar paylaşmamaya da dikkat edin. Zira bulut depolama sistemlerinde ortaya çıkacak bir güvenlik açığı kişisel gizliliğinizin ihlal edilmesi ile sonuçlanabilir.

Kendi depolama sunucunuzu kullanmanıza da izin veren ShareByLink, böylece programın sunucularına güvenmiyorsanız güvendiğiniz kendi sunucunuzu depolama alanı olarak tutmanıza yardımcı oluyor. Ancak bu iş için bir miktar ayarlama yapma gerektiğini de unutmamak gerek.

Yeni bir dosya paylaşım sistemi arayan ve sık sık çok sayıda link paylaşımı yapanların denemeden geçmemeleri gerekenler arasında.