Shiela USB Shield

Shiela USB Shield

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,556
  • DOSYA BOYUTU 0.32 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Martin P. Rizal

USB sürücülerinizde yer alan virüsleri temizleyebilen program sayesinde bilgisayarınız bu virüslere geçit vermiyor.

Bilgisayarlarımıza bulaşan virüsler genelde internetten indirdiğimiz dosyalardan kaynaklansalar da, flash disklerden bulaşan ya da USB sabit disk sürücülerinden bulaşan virüsler de hala yaygınlıklarını korumaya devam ediyorlar. Genellikle bir diski bilgisayara taktığınız anda kendini kopyalamaya başlayan ve bazen bilgisayarlarımızı kullanılmaz hale getiren bu tip virüslerden kurtulmak için elbette bir yol mevcut.

Shiela USB Shield programı, ücretsiz olarak dağıtılan ve USB virüslerine karşı bilgisayarınızı koruyabilen uygulamalardan bir tanesi. Disklerin içerisindeki Autorun dosyalarını kilitleyen ve böylece otomatik olarak çalışmalarını engelleyen program, diskte virüsün kopyaladığı orijinal dosyaları da eski haline döndürerek virüsü ortadan kaldırabiliyor.

Hızlı ve kolayca kullanılabilen program, gizli dosya olarak kendini saklayan ve virüsten etkilenmiş olan klasörleri de tespit ediyor ve siliyor. Dolayısıyla USB sürücü virüslerine karşı etkili bir çözüm sunuyor ve bilgisayarınızın kullanılmaz hale gelmesini engelliyor. Önerebileceğim açık kaynak kodlu USB antivirüs programları arasında yer alıyor.