ShotX

ShotX

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 220
  • DOSYA BOYUTU 0.83 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Cheela Sathvik

Bilgisayarınızdaki pencerelerin ekran görüntülerini yakalamak ve kaydetmek için ücretsiz bir program.

ShotX programı, hem ücretsiz hem de açık kaynak kodlu olarak üretilmiş bir ekran görüntüsü yakalama programı. Oldukça küçük bir boyuta sahip olan program, bilgisayarınızın ekranında o an aktif olan pencerelerde yer alan bilgileri yakalayabiliyor ve ekran görüntüsünü kaydediyor.

Elbette onlarca farklı ekran görüntüsü yakalama programı var fakat ShotX özellikle çok basit yapısı ve hızlı ekran görüntüsü alma özelliği ile öne çıkıyor. Deneyimli olmayan kullanıcılar bile programı açtıklarında ne yapmaları gerektiğini kolayca bulacaklardır.

Yakaladığınız ekran görüntüsünü daha sonra döndürebilir, bastırabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Kayıt formatı olarak tüm bilindik resim formatlarını desteklemesi sayesinde seçenekleriniz oldukça fazla.

Tüm bir ekranın görüntüsünü almak yerine sadece belirlediğiniz pencereleri de alabiliyorsunuz. Böylece resmi kırpmakla da uğraşmanıza pek gerek kalmıyor. Kısayol butonları sayesinde ekran görüntüsü almak için programın ana ekranını açmanız da gerekmiyor.