Softmaker FreeOffice

Softmaker FreeOffice

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,763
  • DOSYA BOYUTU 58 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SoftMaker Software GmbH

Softmaker FreeOffice, kullanımı basit, ufak boyutlu ve ücretsiz ofis programı.

Softmaker FreeOffice, Microsoft Office programının ücretsiz alternatifi.

Microsoft Office dosyalarını da destekleyen ücretsiz ofis programında yazı işlerinizi yapmaktan sunum hazırlamaya, elektronik tablolalar hazırlamaktan çizim yapmaya pek çok şeyi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Tabii ki bir Microsft Office kalitesinde değil ancak ücretsiz alternatifleri karşılaştırdığımızda ufak boyutlu olması, kolay kullanılabilir olmasıyla tercih edilebileceğini düşünüyorum.

Ücretsiz ofis programı arayanların tercih edebileceği FreeOffice kendi içerisinde TextMaker, PlanMaker ve Presentations olmak üzere üç farklı kullanıma yönelik uygulamayı barındırıyor.

Yazı işlerinde kullanabileceğiniz TextMaker Windows ile önyüklü gelen Wordpad’den biraz daha gelişmiş ancak Microsoft Office kadar da fazla araç, seçenek sunmuyor. Yeni bir belge oluşturup yazmaya başlamanın haricinde Microsoft Word, OpenOffice ile oluşturulmuş dosyaları aktarıp düzenleme yapabiliyorsunuz. Metinler biçimlendirme ve düzenleme, dokümanlar üzerinde ortak çalışma, resim ekleme ve çizim yapma Word’ün olmazsa olmazları mevcut. Microsoft Excel’in yerini alan PlanMaker’da da Microsoft Excel’de hazırlanmış tabloları aktarıp düzenleme yapabiliyorsunuz. 330’dan fazla hesaplama fonksiyonu, hücreler üzerinde detaylı düzenleme yapma, grafik ekleme gibi sıklıkla kullanılan özellikler mevcut. Presentations da adından anlayacağınız üzere sunum hazırlamak için kullanabileceğiniz uygulama. Sıfırdan hazırlama veya Microsoft PowerPoint dosyasını aktarma seçeneği sunan uygulamada sunumu hazırlamaktan paylaşmaya ihtiyacınız olan her araç mevcut.

Not: Programın kurulumu için gerekli lisans, indirme sayfasında verdiğiniz e-posta adresinize gönderiliyor.