Sonic Visualiser

Sonic Visualiser

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,188
  • DOSYA BOYUTU 20.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Chris Cannam

Ses ve müzik dosyalarınızın dalga boylarını detaylı olarak analiz edebilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Sonic Visualiser programı sadece müzik dinleyenler değil dinlediği müzikleri incelemek ve çalışmak isteyenler için hazırlanmış olan ücretsiz bir uygulama. Temel olarak ses dosyalarının içeriklerini incelemenize yardımcı olan uygulama oldukça da kullanışlı bir yapıya sahip.

Ses dosyalarını keşfederken oldukça eğlenceli ve sizi bilgilendirici bir arayüz sunan Sonic Visualiser programı sayesinde bulduğunuz şeyleri ne olduğuna dair küçük notlar da düşebiliyor ve incelemenizi daha kolay hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca notaları direkt olarak otomatik bir şekilde Vamp analiz eklenti formatı sayesinde işaretleyebiliyor.

Profesyonel olarak müzik yapanlar, arşivciler, sinyal işleme araştırmacıları ve ses dosyalarına merakı olanların seveceğine inandığım uygulama her ne kadar başlangıçta biraz karmaşık görünebilse de konu hakkında hali hazırda deneyimi olanlar alışmakta zorluk çekmeyeceklerdir. Desteklenen dosya formatları arasında Wav, Ogg ve Mp3 formatları yer almaktadır.

Ayrıca program ile açtığınız müzikleri normal hızının yüzde 10'una kadar yavaşlatabilir, böylece bir yandan duyarak bir yandan da grafikte detaylı analizler gerçekleştirebilirsiniz.