SRecorder

SRecorder

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,216
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SRecorder Company

SRecorder, ekran üzerinde belirli bir alanın video kaydını almak için geliştirilmiş olan basit ve kullanışlı bir ekran kayıt programıdır.

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır. Alternatif olarak kullanabileceğiniz programlara göz atmak için "Ekran Kayıt Araçları" kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

SRecorder, ekranın kendi belirleyeceğiniz bir bölümü içerisinde gerçekleştireceğiniz aktivitelerin video kaydını alabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir ekran kayıt aracıdır. Program yardımıyla mikrofonunuzu kullanarak video yanında ses kaydıda yapabilir ve kendi sunum veya tanıtım videolarınızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Oldukça kolay bir kurulum işleminin ardından masaüstünüzde sizi rahatsız etmeyecek şekilde ekranın belirli bir köşesine yerleştirebileceğiniz küçük boyutlu bir bildirim alanı gelecektir. Ekran kaydı yapmanız gerektiği durumlarda bu simgeye tıklayarak programı çalıştırabilir ve ardından ekranın istediğiniz bölümünü seçerek kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca sistem tepsisi üzerinde de kendisine yer bulan programı istediğiniz zaman kolayca çalıştırabilirsiniz.

Program ile ekran kaydı almak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken şey program simgesine tıklamak ve video kaydı almak istediğiniz alanı seçerek kayda başlamaktır.

Bilgisayarınız üzerinde uyumlu bir ses aygıtı olması durumunda (örneğin mikrofon) ekran kaydı sırasında kendi sesinizi de kaydedebilirsiniz. Bu sayede kendi sunum videolarınızı veya tanıtım videolarınızı kolayca hazırlama şansına sahip olabilirsiniz. Kayda başlamadan önce kayıt ekranını belirlediğiniz alanın hemen altında kalan buton yardımıyla ses kaydını aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.

SRecorder ile kayıt işlemini tamamladıktan sonra, kaydetmiş olduğunuz ekran videolarını bilgisayarınız üzerine mp4 formatında kaydedebilir veya programın kendi sunucuları üzerine doğrudan yükleyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz hazırlamış olduğunuz ekran kaydını doğrudan sosyal ağlar üzerinden de paylaşma şansına sahipsiniz.

Özetlemek gerekirse, her seviyeden bilgisayar kullanıcısının en az çabayla sesli ekran videoları kaydetmelerine olanak sağlayan ve oldukça kullanışlı bir program olan SRecorder'ı tüm kullanıcılarımıza tavsiye ederim.