Talking Desktop Clock

Talking Desktop Clock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,262
  • DOSYA BOYUTU 2.25 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Cinnamon Software Inc.

Talking Desktop Clock programı sayesinde masaüstünüzde konuşan ve saati gösteren hoş bir programa sahip olabilirsiniz.

Windows'un kendi saat gösterme aracı olmasına karşın bu aracın pek de ilgi çekici olmaması ve maalesef oldukça küçük olması zamana değer veren kullanıcıların ve devamlı olarak saati takip edenlerin biraz zorlanmasına sebep olabiliyor. Dolayısıyla daha gelişmiş ve çok seçenek sunan saat uygulamaları da tercih edilenler arasında yer alıyor.

Talking Desktop Clock da bunlardan bir tanesi ve hem güzel hazırlanmış arayüzü, hem de bol seçenekleri sayesinde en kolay ve anlaşılır saat uygulamalarından bir tanesi haline geliyor. Analog ve klasik saatler arasından tercihler yapabildiğiniz için seçeneklerinizin de oldukça bol olduğunu söyleyebilirim.

Saat uygulamasının adından da anlayabileceğiniz gibi uygulamada sesli olarak konuşma özelliği de bulunuyor ancak bu özellik maalesef sadece İngilizce olarak çalışıyor. Dolayısıyla Türkçe olarak tarih ve saati öğrenmek isteyenler maalesef bu amaçlarına ulaşamıyorlar.

Uygulamanın bir takvim eksikliği de dikkatleri çekiyor. Zira takvimlere çeşitli iş ve görevleri, ajandaları eklemek pek çok kullanıcının ihtiyaçları arasında ancak Talking Desktop Clock sadece bir saat tarih bildirme aracı olduğu için daha fazla özelliğe sahip değil.

Yine de iyi görünümü ve sorunsuz çalışması nedeniyle bilgisayarlarınızda bulundurmaktan keyif alacağınız bir uygulama olacağına inanıyorum.