Terashare

Terashare

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 187
  • DOSYA BOYUTU 9.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Terashare

Terashare, bulut dosya depolama servisleri alternatifi olarak direkt olarak kendi bilgisayarınızdan istediğiniz dosyaları arkadaşlarınız ile paylaşmanızı sağlayan yararlı bir servis.

Terashare, bilgisayarınızda bulunan herhangi bir dosya, döküman, uygulama, oyun, video, müzik, film vs. istediğiniz dosyayı arkadaşlarınız ile kolayca ve hızlı şekilde paylaşmanızı sağlayacak olan bir dosya paylaşım programı. Web tabanlı çalışan uygulama ile dosya paylaşımı yapabilmeniz için programı ücretsiz olarak yüklemeniz gerekiyor. Bilgisayarınızın arka planında çalışan program gerekli paylaşım işlemlerini yapabilmenizi sğalıyor fakat servisi internet sayfası üzerinden kullanıyorsunuz.

Son derece basit şekilde kullanabileceğiniz servis üzerinde, programı yükledikten sonra dosya paylaşımı yapmak sadece bir kaç saniyenizi alıyor. Terashare.net sayfasında sol tarafta bulunan pencere üzerinden ilk olarak paylaşmak istediğiniz dosyayı seçmeniz, sonrasında ise paylaşacağınız kişini e-posta adresi, kendi e-posta adresiniz ve bir mesajınız varsa yazmanız yeterli. Paylaşımda bulunmak istediğiniz arkadaşınız gelecek olan e-postayı açarak dosyayı direkt olarak indirebiliyor.

Bulut dosya depolama servislerine alternatif olarak kullanabileceğiniz servisin, bulut depolama servislerine göre avantajı ise dosyaların direkt olarak sizin bilgisayarınızdan indirilmesi. Yani bir arkadaşınız ile bir film paylaştığınızda arkadaşınız internet üzerindeki diğer sunuculardan değil, direkt olarak sizin bilgisayarınızdan dosya indirme işlemini gerçekleştiiyor. Torrent programlarıın kullandığı P2P yöntemini kullanan program ile paylaşacağınız dosyaların herhangi bir boyut limiti yok. Hem sizin hem de arkadaşınızın bilgisayarında yeterli depolama alanı olduktan sonra program ile istediğiniz büyüklükte dosyaları paylaşabiliyorsunuz.

Tamamen ücretsiz olan Terashare, aynı zamanda diğer kullanabileceğiniz bulut dosya depolama servislerine göre daha da hızlı. Bilgisayarınızı kapatmanız gerektiğinde eğer arkadaşınız paylaştığınız dosyayı indirmeye devam ediyorsa, paylaşım işlemi duraklar. Fakat bilgisayarınızı yeniden açtığınızdaotomatik olarka tekrar kaldığı yerden devam eder.

Hızlı ve kolay dosya paylaşımları için kullanabileceğiniz Terashare uygulamasını kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.