The Gordian Knot

The Gordian Knot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 39
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kwid Media

Müzikleriyle sıradışı bir ambiyans yaratan The Gordian Knot, Android için ücretsiz bir platform ve bulmaca oyunu.

Oldukça ilginç, rüya alemine benzer atmosferler yaratan The Gordian Knot isimli Android oyunu, bulmaca unsurlarını 90'lı yıllardan kalma platform oyunu mekanikleriyle çözmenizi istiyor. Paralı olan versiyonu haricinde Android için ücretsiz ama reklamlı bir versiyonu da bulunan oyun özellikle de atmosferik müzikleri ve kahverengi tonu bol olan bölüm tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Kwid Media isimli bağımsız oyun geliştiricileri tarafından yapılan The Gordian Knot, mantık bulmacaları çözdüğünüz sakin bir oyun. Ama platform tarzı oynanış ve ambiyansa yedirilmiş olan müzik olağanüstü bir derinlik hissiyatı vermeyi başarıyor. Oyunun bulmacaları aslında pek de kolay değil ama oyun içerisinde ölmek gibi bir seçenek olmadığı için tekrar tekrar denemekten sinirleriniz bozulmayacaktır.

Genç bir kaşifin labirent şeklindeki bir kalenin içinde hapsolmasını konu alan oyunda amacınız elbette karmaşık bulmacaları çözüp çıkış yoluna ulaşmak. Bunun için ana karakterinizin nesnelerle olan iletişimi çok önemli. Kapı açan anahtarlar, üstüne binilebilen kutular, su birikintilerini boşaltan gider kapakları gibi önemli değişkenleri etkin olarak bulup kullanmanız gerekecek.

Ücretsiz bir oyun için oldukça güzel bir altyapı sunan bu bulmaca oyunu kaliteli bulmacalar çözmenizi sağlayacaktır.