ThrottleStop

ThrottleStop

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 38,286
  • DOSYA BOYUTU 0.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kevin Glynn

İşlemcinizin hız profillerini en kolay ve hızlı yoldan düzenlemek için bu ücretsiz programı deneyebilirsiniz.

ThrottleStop programı, Intel işlemciye sahip olan bilgisayarlardan işlemcinin performansını kullanılan programlara göre düzenlemek için deneyebileceğiniz programlar arasında yer alıyor. Normalde program üreticileri, programları çalıştığında işlemcinin ne kadar hızlandırılacağını programın içerisine gömerler ancak ThrottleStop sayesinde bu işlemi manuel olarak kendiniz yapabiliyorsunuz.

Program otomatik olarak işlemci tipinizi ve hızını tespit edebiliyor. İçerisinde gelen hazır profiller sayesinde bilgisayarınızı kullanım durumunuza göre de bir mod seçebiliyor ve böylece isterseniz performans, isterseniz de güç kazanımı sağlayabiliyorsunuz. Hazır profillerin yanında işlemcinize hız aşırtma yapmanıza da olanak tanıması sayesinde tam kapasite ile çalışmak mümkün hale geliyor fakat bu işlemler esnasında işlemcinize zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.

İşlemcinizi aşırı sıcaktan korumak için bazı seçenekler de barındıran ThrottleStop sayesinde hem performans, hem enerji verimliliği hem de koruma sağlamak mümkün oluyor. Deneyimsiz kullanıcıların programı kullanırken ihtiyatlı olmaları yerinde olacaktır.