Total War: ROME 2

Total War: ROME 2

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 6,656
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Creative Assembly

Total War: ROME 2 türünün en iyi örneklerinden biri olan bir strateji oyunudur

Total War: ROME 2 eğer strateji oyunlarını takip ediyorsanız yakından tanıyor olacağınız Total War serisinin 8. oyunudur.

Hatırlanacağı üzere Total War serisi 2004'te Rome: Total War ile Roma'yı önceden de ziyaret etmişti. Döneminin en başarılı yapımları arasında olan Rome: Total War'ın ardından ikinci defa bizi Roma'ya taşıyan Total War: ROME 2 gelişmiş teknolojinin nimetlerinden faydalanırken yeni özellikleri ile seriye canlılık kazandırıyor.

Roma İmparatorluğu'nun yükselişe geçtiği antik dönemde geçen bir hikayeye sahip bir strateji oyunu olan Total War: ROME 2'de oyuncular kendi savaş makinalarını yöneterek dünyanın en büyük gücü olmaya çalışmaktalar. Oyuncular bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için hem askeri hem ekonomik hem de politik yeteneklerini kullanmak zorundalar. Galibiyet sağlamada önemli yere sahip olan bu etkenlerin ortak noktası ise arkalarında doğru stratejiyi barındırma zorunlulukları.

Total War: ROME 2 yeni nesil oyun motoru The Warscape Engine ile oldukça yüksek grafik kalitesi yakalamakta. Hem deniz gibi çevresel öğelerin hem de kontrol ettiğiniz birliklerin grafiklerinde oldukça iyi iş çıkaran bu grafik motoru bizzat savaş alanına inerek bir askerin gözünden savaşı görüntüleyebilmenize imkan tanıyor.

Total War: ROME 2'de oyunu etkileyen farklı dinamikler serinin yeni oyununa renk ve heyecan katmakta. Oyunda kontrol ettiğimiz birliklerin moral durumları savaşın gidişatını etkileyebiliyor. Savaş sırasında komutanları ölen birlikler dağılarak savaştan çekilebildiği gibi komutanları tarafından cesaretlendirilen birlikte daha iyi savaşabiliyor.

Total War: ROME 2'de birçok farklı antik uygarlığı kontrol edebilmekteyiz. Her uygarlık oyunculara farklı bir oyun tecrübesi yaşatmakta. Total War: ROME 2'yi oynayabilmek için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemi
  • 2 GHZ hızında çalışan Intel Dual Core işlemci veya 2.6 GHZ hızında çalışan Intel tek çekirdekli işlemci
  • 2 GB RAM
  • 512 MB video belliğine sahip DirectX 9.0c uyumlu, Shader Model 3 destekli ekran kartı
  • 35 GB boş sabit disk alanı