Tutanota

Tutanota

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 98
  • DOSYA BOYUTU 3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tutao GmbH

Tutanota uygulamasını kullanarak Android mobil cihazlarınızdan şifrelenmiş e-postalar gönderebilirsiniz.

Tutanota uygulaması, güvenli bir şekilde e-posta iletişimini sürdürmek isteyen Android kullanıcılarının deneyebilecekleri servisler arasında yer alıyor ve başkalarına şifrelenmiş bir şekilde e-postalar gönderebilmenize imkan tanıyor. Şifreleme işlemleri sayesinde internet hattınıza sızmalar gerçekleştirilebilse bile verilerin çözülmesi imkansız hale geliyor ve iletişiminiz olabildiğince güvenli bir halde tutuluyor.

Hem kolay kullanılır yapısı hem de kullanıcıya sunduğu seçenekler sayesinde oldukça verimli bir hale gelen Tutanota, şifreleme olmadan e-posta göndermek isteseniz bile bu postaları kendi sunucularında şifrelenmiş bir şekilde tutuyor ve şirket dahi maillerin içeriğini göremiyor.

Diğer Tutanota uygulaması kullanıcıları şifreli gönderilen e-postaları vakit kaybetmeden açabiliyorlar ancak uygulamaya sahip olmayan birisine şifreli postalar gönderdiğinizde, o kişiye vereceğiniz şifre sayesinde yine hemen içeriği görüntülenebiliyor.

Yeni bir e-posta aldığınızda gelen bildirimler sayesinde hiç bir iletişimi kaçırmanız mümkün değil. Ayrıca e-postaların sadece içerikleri değil alıcı ve gönderen kısımları, başlığı gibi bölümler de şifrelenmiş şekilde saklandıkları ve gönderildikleri için özel yazışmalarınızın her detayı sadece gönderen ve alıcılar arasında kalıyor.

Açık kaynak kodlu olması sayesinde güvenliğinden pek şüphe duyulmayan uygulama, böylece bu alanda tercih edebileceğiniz diğer uygulamalara nazaran daha iyi diyebilirim. Göz atmadan geçmemeniz ve güvenlik gerektiren iletişimlerinizde kullanmanızı öneriyorum.