Unreal Commander

Unreal Commander

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 302
  • DOSYA BOYUTU 6.52 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Max Diesel

Unreal Commander dosyalarınızı yönetmek ve gerektiğinde onları kolayca bulmak için kullanabileceğiniz bir dosya yöneticisidir.

Unreal Commander geleneksel Windows Gezgini yerine dosyalarınızı kontrol etmek için kullanabileceğiniz, daha etkili ve güçlü araçlara sahip olarak tasarlanmış bir dosya yöneticisidir.

Diğer dosya yöneticilerinde olduğu gibi iki panelli sade ve şık bir arayüze sahip olan programın ana penceresinin üst bölümünde ana özelliklere erişim sağlamak için kullanabileceğimiz farklı butonlar yer almaktadır.

Görüntüleme, düzenleme, taşıma, silme ve yeni klasör oluşturma gibi işlemleri klavyenizin kısayol tuşlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Unreal Commander'ın içerisinde dahili olarak gelen FTP istemcisi sayesinde dosyalarınızı kolayca FTP sunucularına yükleyebilir veya FTP sunucularına erişim sağlayarak dosyalarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Piyasada yer alan ZIP, RAR, ACE, TAR ve CAB gibi tüm popüler arşiv formatları için destek sunan program, kendi belirleyeceğiniz klasörler arasında senkronizasyon işlemleri için de destek sağlamaktadır.

Sürükle bırak desteğiyle birlikte gelen Unreal Commander ile dosyalarınızı bir klasörden diğer klasör üzerine sürükleyerek dosya taşıma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Masaüstünüzü daha etkin şekilde kullanabilmeniz için programın içerisinde farklı temalar, yazı fontları, kategoriler için farklı renkler ve benzeri verimlilik arttırmaya yönelik özellikler yer almaktadır.

Çoklu yeniden adlandırma sayesinde tek seferde birden çok dosya veya klasörün adını değiştirebileceğiniz gibi, otomatik alt boyutunu hesaplama özelliği sayesinde klasörlerinizin içerisinde yer alan tüm alt klasör ve dosyaların boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.

Sistem kaynaklarını oldukça düşün miktarda kullanan Unreal Commander bilgisayarınızı herhangi bir şekilde yavaşlatmaz ve bu programı kullanışlı yapan en önemli nedenlerden birisidir.

Klasik Windows Gezgini'nden sıkıldıysanız ve gelişmiş bir dosya yöneticisi arıyorsanız Unreal Commander tercih etmeniz gereken ilk programlar arasında yer alıyor.