USB Guard

USB Guard

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,248
  • DOSYA BOYUTU 11.75 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Chamekh Fayssal

Bilgisayarınıza takılan USB disklerdeki Autorun virüslerini ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

USB Guard programı, bilgisayarınıza bulaşabilecek USB disk virüslerinden korunmanız için hazırlanmış ücretsiz güvenlik programlarından bir tanesi. USB flaş disklerde yer alan virüsler genellikle oldukça gizli ve fark edilmeyen bir şekilde takıldıkları bilgisayarlara bulaşmaya çalışırlar ve deneyimsiz olan pek çok kullanıcı klasörlere tıklamaya çalışırken virüsü aktifleştiren uygulama dosyasına tıklar ve bu andan sonra virüsün bilgisayara geçişini durdurmak mümkün değildir.

Programı kullanarak buna bir son vermek mümkün oluyor ve USB sürücüleriniz ile bilgisayarınız arasındaki tehlikeli yazılımların geçişi engelleniyor. Flaş disklerdeki autorun virüslerini diski takar takmaz tespit edebilmesi sayesinde bu dosyaları ve diskleri temizlemek mümkün hale geliyor. Sadece USB diskleri değil, aynı zamanda sabit diskinizi de taratarak önceden bulaşmış olan virüsleri de ortadan kaldırmak mümkün.

Bu virüsler genellikle sizin orijinal dosyalarınızı gizli hale getirirler ancak USB Guard sayesinde gizli hale gelmiş belge ve dosyalarınıza da erişerek onları diskten alabilirsiniz. Böylece aynı diskten başka bilgisayarlara virüs bulaştırılması da engellenmiş olacaktır. Aynı işlevi CD ve DVD'ler için de yapabildiğini söylemek gerek. Görev çubuğunda bekleyen program her an tehditlere hazır bir şekilde sessiz olarak beklemekte.