USBDriveProtector

USBDriveProtector

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,470
  • DOSYA BOYUTU 0.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Renjith

Flaş disklerden bilgisayarınıza bulaşabilen Autorun virüslerine karşı disklerinizi korumak için bu programı kullanabilirsiniz.

USBDriveProtector programı bilgisayarlarda karşımıza sık sık çıkan Autorun.inf dosyalarından kaynaklanan virüslere karşı etkili bir çözüm olarak sunuluyor ve işini oldukça iyi yapıyor diyebilirim. Bahsettiğimiz bu virüsler flash diskler yoluyla takıldıkları her bilgisayara bulaşabiliyorlar ve hem diskte hem de bilgisayarda sahte dosyalar yaratarak kendilerini gizliyorlar. Bu ise deneyimsiz kullanıcıların en sık yaşadıkları problemler arasında diyebilirim.

Uygulamayı kullanırken tek yapmanız gereken hangi sürücünüzü Autorun.inf virüslerinden korumak istediğinizi seçtikten sonra "Apply" butonuna basmak ve sisteminizin güvenlik altına alınmasını beklemek. Eğer daha sonra güvenliği kapatmak isterseniz "Remove" butonu ile yeniden kaldırabilirsiniz. Özellikle bilmediğiniz flaş diskleri takmadan önce açabilir ve çıkardıktan sonra kapatabilirsiniz.

Herhangi bir kurulum gerektirmeyen program ufak ve ücretsiz yapısı ile kolay taşınabilir halde. Geri dönüşüm kutusuna yönelik virüslere karşı da etkili olan programı denemekten çekinmeyin.