Uzat.in

Uzat.in

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 404
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Uzat.in

Uzat.in servisi, kısaltılmış adreslerin gerçek kimliğini ve uzantısını tespit edebileceğiniz bir web uygulaması.

Uzat.in, kısaltılmış web adreslerini açarak gerçek halini gösteren bir “link uzatma” uygulaması.

Sosyal ağlarda içeriği daha sade göstermek için ya da karakter sınırını aşmamak için kullanılan kısaltılmış linkler bulunuyor. Ancak çoğu zaman bu linkler görüldüğü kadar masum olmayabilir. Çünkü; kötü amaçlı, zararlı içerik barındıran bir adrese yönlendirilmek gerçekten tatsız bir durum.

Bu servisin amacı, şüphelendiğiniz kısaltılmış adreslerin gerçek kimliğini ve uzantısını tespit etmek olarak tanımlayabilirim. 67 adet URL kısaltma servisini destekleyen site, API desteği sağlayarak kendi web servislerinize entegrasyonu kolaylaştırıyor.

Uzat.in servisi ile şüpheli görünen, özellikle sosyal ağlarda size gönderilen linkleri deşifre etmek için oldukça iyi bir güvenlik önlemi olarak düşünebilirsiniz. Bu aracın, tarayıcı eklentileri ve mobil uygulamalarla desteklenirse çok daha faydalı bir araca dönüşeceğini düşünüyorum.

Uzat.in servisinin desteklediği kısaltma servisleri ise şu şekilde:

u.to, x.co, t.co, ow.ly, tr.im, is.gd, gg.gg, bin.wf, bit.ly, ufa.lt, goo.gl, bit.do, dyi.li, yep.it, qrf.in, zzb.bz, y2u.be, tim.pe, spal.co, fave.co, tiny.cc, youtu.be, doiop.com, moourl.com, kisaurl.com, tinyurl.com, snipurl.com, cnn.it, amzn.to, 1url.com, chilp.it, cort.as, fav.me, fb.me, ff.im, ito.mx, korta.nu, lurl.no, minu.me, shrinkurl.us, sn.im, snipr.com, snurl.com, soo.gd, sp2.ro, teq.mx, tighturl.com, tiny.pl, to.ly, urlcut.org, alturl.com, abe5.com, qr.net, b23.ru, clck.ru, flic.kr, getir.net, liip.to, lin.cr, ncane.com, ptiturl.com, shrtl.com, takemyfile.com, ur1.ca, url.ie, urlcut.com, yatuc.com