Virtual ANS

Virtual ANS

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 305
  • DOSYA BOYUTU 6.6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Alex Zolotov

Ses ve müzik dosyalarınızı sonogram adı verilen resim dosyalarına dönüştürmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

Virtual ANS programı, karşınıza çıkabilecek en ilginç ücretsiz programlardan bir tanesi ve temel amacı ses dosyalarını bir resim dosyasına dönüştürmek. Her ne kadar kulağa biraz ilginç gelse de program bunu oldukça güzel bir şekilde başarıyor ve müziklerinizi görsel olarak etkileyici bir hale getirebiliyor.

Yaratılan bu görsel aslında özel bir Rus yapımı synthesizer'ı simüle ediyor ve böylece fotoelektronik/spektral müzikler elde etmenizi sağlıyor. Sovyet döneminde yapılan benzer çalışmalardan esinlenen program sayesinde oldukça ilginç sonuçlar elde etmek mümkün.

Hem profesyoneller hem de seslerle ilgilenen amatörler programla oldukça ilgileneceklerdir. Özellikle sıradışı sesler elde etmek isteyenler bir resim dosyasıyla nasıl ses elde edilebildiğini gördüklerinde şaşıracaklar. Yaratılan bu resim dosyalarına sonogram adı veriliyor ve daha sonra üzerinde değişiklikler de yapabiliyorsunuz.

Kopyala, yapıştır ve kes gibi dosya tarayıcısı özelliklerini destekleyen program aynı zamanda arayüzün ufak tefek modifikasyonlardan geçirilmesine de olanak tanıyor. Müzikle uğraşanların seveceğine inandığım bir program.